קריאות בוז לואלס בזירת הפיגוע

בטיילת של ניס ערכו היום טקס זיכרון ל-84 קורבנות פיגוע המשאית וראש הממשלה הצרפתי הגיע לחלוק כבוד, אך התקבל בקריאות להתפטרותו. "זה נורא להגיד, אבל אנו צריכים ראש ממשלה חזק יותר עם חוקים שיתמודדו עם הקיצונים", אמר אחד המשתתפים

אירוע מביך לראש ממשלת צרפת מנואל ואלס שהגיע היום (שני) לעיר ניס, שם נערך טקס זיכרון ל-84 הנרצחים בפיגוע הדריסה בליל חמישי האחרון. הקהל קיבל את ואלס ופמלייתו בצעקות בוז רמות ובקריאות להתפטרותו. ראש הממשלה ביקש בעבר מהציבור לתת אמון ביכולת ממשלתו להתמודד עם הטרור, אבל אחרי הפיגוע האחרון, סקרי דעת קהל מראים שפחות ופחות אזרחים מאמינים שהממשלה אכן מסוגלת לספק להם ביטחון.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

ואלס הגיע לטקס בטיילת, שבה דרס עם משאית מוחמד לאחוויג' בוהלל עשרות בני אדם, כשברקע המונים צועקים לעברו בוז וקוראים לו ולנשיא הולנד להתפטר. "אנחנו רוצים שהוא יתפטר כי הממשל לא הציב מספיק אנשי ביטחון באותו היום", אמרה תושבת ניס ל-SKY NEWS. "אני הייתי שם ולא ראיתי שוטרים. זה נורא להגיד, אבל אנחנו צריכים ראש ממשלה חזק יותר".

היום צרפת מציינת יום אבל שלישי בעקבות הפיגוע ביום הבסטיליה, כשלטקס בניס הגיעו אלפי תיירים שנמצאים בחופשה בריביירה הצרפתית. גם היום, רבים עדיין מוגדרים נעדרים בעקבות הפיגוע הרצחני. 85 פצועים עדיין מאושפזים בבתי החולים בעיר, 49 מהם במצב קשה.

היום נפתחה ועידת ביטחון מיוחדת בבריסל של שרי החוץ של האיחוד האירופי יחד עם מזכיר המדינה האמריקני קרי בה יערכו שיחות על הידוק שיתוף הפעולה במאבק בטרור באירופה.