שוטרים נורו בארה"ב: 3 נהרגו

בעיר באטון רוז' שבלואיזיאנה נורו למוות 3 שוטרים ועוד 3 נפצעו לאחר שלפחות חמוש אחד פתח באש. אתמול התקיימה בערי הפגנה של תנועת "Black Lives Matter" במחאה על הריגת הצעיר השחור אלטון סטרלינג בידי שוטר לבן - הצעיר שבעצרת לזכרו בשבוע שעבר בדאלאס נורו למוות 5 שוטרים לבנים שאבטחו את האירוע

זירת הירי בלואיזיאנה (Sky News)

לפחות שלושה שוטרים נהרגו ועוד שלושה נפצעו מירי שנפתח לעברם בעיר באטון רוז' שבלואיזיאנה, ארצות הברית - כך לפי גורם בשלטון המקומי באזור. בשלב זה עדיין לא ברור האם במקום היו יורה אחד או שניים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

הירי בוצע מאחורי תחנת דלק הסמוכה למטה המשטרה בעיר. כוחות המשטרה דיווחו כי עצרו חשוד אחד, אך חשוד נוסף טרם נתפס. מדובר באותה עיר שבה נהרג בתחילת החודש אלטון סטרלינג, צעיר אפרו-אמריקאי שנורה למוות בעיר על ידי שוטר לבן בעת ששהה ברכבו. המקרה שודר בשידור חי בפייסבוק על ידי זוגתו של סטרלינג, שסיפרה כי נורה לאחר שעידכן את השוטרים בכך שהוא מחזיק ברשיון לנשק, בעוד שבתו הפעוטה ברכב וצופה במתרחש.

מפגינים בבאטון רוז', אתמול (רויטרס)

אתמול נערכה בעיר הפגנה של פעילי תנועת "Black Lives Matter", שקראו להלחם בתקיפות שוטרים את חברי הקהילה האפרו-אמריקאית. ההפגנה נערכה זמן קצר לאחר הלוויתו של סטרלינג. בשלטים שנשאו המפגינים נכתבו סיסמאות כגון "אין צדק - אין שלום", "עצרו שוטרים רוצחים" ו-"שתיקה לבנה = אלימות".

אתר הנצחה בזירת הריגתו של סטרלינג (רויטרס)

בעצרת שנערכה בדאלאס לאחר הריגת סטרלינג נורו למוות חמישה שוטרים לבנים, שהיו במקום על מנת לאבטח את האירוע. הרוצח הסביר כי הוא "רצה להרוג שוטרים לבנים" בעקבות הריגת סטרלינג ושורת אירועים דומים נוספים שאירעו בחודשים האחרונים והציתו מחדש את המתח הבין-גזעי בארצות הברית. הנשיא אובמה גינה את רצח השוטרים, אותו כינה "מתקפה אכזרית ומתועבת". לדבריו, "לא יכולה להיות כל הצדקה למתקפות כאלה".