הטרור בריביירה: ביקור בבית המחבל

הפרופיל של המחבל שביצע את פיגוע הדריסה הרצחני בניס שונה מפרופיל של כל מחבל מוסלמי אחר. כתב חדשות 2 הגיע לביתו של מוחמד לאחוויג' בוהלל ודיבר עם שכניו ומכריו, שסיפרו על אדם שמשתמש בסמים, שותה אלכוהול, לא צם, לא התפלל ואף פעם לא חזר בתשובה בניגוד למקרים אחרים

זה כבר כמעט הפך לשגרה מדממת בצרפת: עוד פיגוע רצחני מכה כאן, ואחריו מגיעה חקירה. כוחות הביטחון פשטו הבוקר (שבת) על כמה דירות בניס, ושלושה בני אדם נעצרו לאחר שאתמול נעצרה גרושתו של המחבל, בחשד שידעו או סייעו לפיגוע. לדברי ארגון דאע"ש, הרוצח פעל בשליחותו, אך שכניו ומכריו מציירים תמונה של אדם שאינו מתאים בהכרח לפרופיל של מחבל מוסלמי.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"חייל של ארגון 'המדינה האסלאמית' ביצע פיגוע חדש והשתמש במשאית גדולה לדריסת נתיניה של צרפת הצלבנית, בשעה שחגגו את יום העצמאות בעיר ניס", כך אמרו בארגון הטרור הרצחני. אלא שסמוך לבית המחבל נתקלנו במכרים שלו שטוענים כי מוחמד לאחוויג' בוהלל לא היה כלל מוסלמי דתי. "אין לו שום קשר לאיסלאם, הוא אפילו לא היה מתפלל ולא צם ברמדאן", סיפר מוחמד, שכנו של המחבל.

"הוא עבד כנהג משאית, היו לו שתי בנות ובן", סיפר שכן נוסף. "הוא עבד והתפרנס, הייתה לו דירה, היו לו כל המסמכים, כל מה שצריך. הוא לא היה מעשן ולא שום דבר, לא היו לו בעיות".

בוהלל (רשת אלג'זירה)

אחד השכנים סיפר כי אתמול פשטו כוחות המשטרה המקומית על הבית ברו דה טורה מספר 62, ביתו של בוהלל. הכוחות החרימו ציוד רב, כולל מחשבים, בניסיון להבין האם מישהו סייע לאותו מחבל ומה הרקע לפיגוע הזה.

אחרי שורת הפיגועים הקשה בשנים האחרונות בצרפת, נדמה שהאשליה שלפיה הטרור הוא עניין חולף פינתה את מקומה להבנה שניסיונות הטרור של האיסלאם הרדיקלי ימשיכו ללוות את המדינה עוד זמן רב.