ראש ממשלת טורקיה: "הדמוקרטיה ניצחה"

כחצי יממה לאחר הודעת הצבא הדרמטית על החלת המשטר הצבאי, הכריז ראש הממשלה הטורקי בינאלי יילדרים על כישלון ניסיון ההפיכה. "זה יום שחור לדמוקרטיה", אמר. ברחבי המדינה נצפו אזרחים תומכי ארדואן מבצעים לינץ' בחיילי הצבא שהיו שותפים לניסיון ההפיכה

"יום שחור לדמוקרטיה" (רויטרס)

ראש הממשלה הטורקי בינאלי יילדרים, נשא היום (שבת) נאום לאומה במהלכו בישר על כישלון ניסיון ההפיכה בטורקיה. "הדמוקרטיה הטורקית ניצחה", אמר יילדרים כחצי יממה לאחר ההודעה על השתלטות הצבא על המדינה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"מה שקרה הלילה הוא יום שחור לדמוקרטיה הטורקית, אך אחר כך הדמוקרטיה ניצחה", טען. "המדינה סיפקה תשובה טובה לקבוצת הטרוריסטים שעמדו מאחורי ניסיון ההפיכה. טורקיה חזרה לשגרה".

"תודה לאזרחים שיצאו לרחובות הערים ותמכו בדמוקרטיה", הוסיף. "הנפתם את דגל טורקיה וזו התגובה הטובה ביותר. ה-15 ביולי יהפוך מעתה ליום חג לדמוקרטיה. אנו מצטערים על מותם של אנשי ביטחון ואזרחים, ושולחים תנחומים למשפחותיהם, ומאחלים החלמה מהירה לפצועים בבתי החולים. תודה לאל שזה מאחורינו".

חיילים נכנעים בעת כישלון ההפיכה (CNN)

במקביל, כלי התקשורת בטורקיה מדווחים על מעשי לינץ' שמבצעים תומכיו של ארדואן בחיילי הצבא. המוני אזרחים שהגנו במהלך הלילה על שלטון הנשיא ולא נשמעו להוראות המורדים להישאר בבתים, החלו לנקוט באלימות קשה כלפי אנשי הצבא. באחד הדיווחים צוין כי כמה מתומכי הממשל מחזיקים במספר חיילים כבני ערובה במקום מסתור באנקרה.

בהכנת הידיעה השתתף ניר דבורי.