"דאע"ש נטל האחריות לפיגוע בניס"

דיווח: המחבל מוחמד לאחוויג' בוהלל שביצא את פיגוע הדריסה שייך לארגון הטרור דאע"ש, וביצע את הפיגוע כמענה לקריאת דאע"ש לפגוע במערב - כך לפי סוכנות ידיעות המקורבת לארגון. בפיגוע, שבוצע ביום הבסטיליה בעיר ניס שבצרפת, נרצחו 84 בני אדם

זירת הפיגוע בניס (ארכיון) (רויטרס)

ארגון הטרור דאע"ש נטל אחריות על הפיגוע בעיר ניס שבצרפת, כך על פי דיווחים ראשוניים. בפיגוע הדריסה, שבוצע שלשום (חמישי), יום העצמאות הצרפתי, נרצחו 84 בני אדם. ה"דיילי מייל" הבריטי דווח כי המחבל זוהה כמוחמד לאחוויג' בוהלל, תושב ניס בן 31.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

מקור ביטחוני סיפר לסוכנות ידיעות המקורבת לדאע"ש מבצע פיגוע הדריסה בניס הוא אחד מלוחמי הארגון, וביצע את הפיגוע במענה לקריאות של דאע"ש לפגוע באזרחי מדינות המערב שנלחמים בו. מסמכים שנמצאו במשאיתו חשפו את זהותו של בוהלל, ולדברי מקור ביטחוני בצרפת הוא היה נשוי ואב לשלושה ילדים. על פי דיווחים נוספים, המחבל היה מוכר למשטרה - אך לא לגורמי המודיעין - בשל עבירות פליליות, והוא אף הורחק מביתו בשל עבירות אלימות.

על פי הדיווח, בפשיטה המשטרתית נעצר חשוד אחד וליד ביתו של המחבל אותרה מכונית ובה חומר נפץ. הוא שכר את המשאית איתה ביצע את המעשה יומיים לפני הפיגוע הרצחני, תלש ממנה את לוחית הרישוי והחנה אותה ברחוב סמוך לזירת הטבח כתשע שעות לפני כן. לשוטרים שעצרו אותו לפני שנכנס לאזור הטיילת הוא אמר כי בתא המטען שלו "יש גלידה".

האירוע הרצחני בריביירה הצרפתית הביא את ראש העיר לונדון סאדיק ח'אן להורות על הגברת האבטחה. "אעשה הכול כדי להבטיח את שלומם של תושבי לונדון", הוא אמר. גם איטליה וגרמניה הגבירו את הכוננות במעברי הגבול ובנמלי התעופה בשל הפיגוע.