"יש קשר בין מפגעי ה-11/9 לבין הממשלה הסעודית"

13 שנים אחרי מתקפת הטרור הרצחנית בארה"ב, חושף הקונגרס 28 עמודים מתוך הדוח שעסק במתקפה, ולפיהם לחלק מחוטפי המטוסים היה קשר לממשלה בסעודיה

הפיגוע במגדלי התאומים בניו יורק, 2001 (רויטרס)

13 שנים אחרי סדרת פיגועי הטרור הרצחניים בארה"ב ב-11 בספטמבר 2001, בהם נרצחו 2,996 בני אדם, חשף הערב (שישי) הקונגרס האמריקני 28 עמודים מתוך הדוח שעסק בחקירת האירועים. מהעמודים שהוגדרו כ"סודיים ביותר" עולה כי לחלק מחוטפי המטוסים היה קשר לממשל הסעודי.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

העמודים שנחשפו היו חלק מדוח של הקונגרס והיו חסויים מאז כתיבתו. "מדובר בחדשות טובות", אמר עורך הדין ג'רי גולדמן, המייצג חלק ממשפחות הנספים שמעוניינים לתבוע את הממשל הסעודי. "מידע שהוסתר במשך יותר מעשור יוצא סוף סוף לאור".

"הפרסום יביא לשאלות נוספות באשר לתפקידה של סעודיה בתמיכה בחוטפים", אמר יו"ר הוועדה שניהלה את החקירה, הסנטור בוב גרהאם. "זה כמו הפקק של הבקבוק – ברגע שהמידע הזה נחשף, ייצא מידע נוסף לאור".

ממשלת סעודיה עצמה חזרה וקראה לפרסם את העמודים, כדי שהיא תוכל להגיב על כל הטענות, שלהגדרתה הן מופרכות. "אנחנו אומרים כבר מאז 2003 שהעמודים האלו צריכים להתפרסם", אמר נאיל אל-ג'ובייר, ראש אגף התקשורת בשגרירות סעודיה. "הם יוכיחו לכולם שאין שם שום דבר".