דיווח: נעצרה גרושת המחבל מניס

המשטרה הצרפתית מנסה להתחקות אחר מניעיו של המחבל בן ה-31 שדרס למוות 84 בני אדם במהלך חגיגות הבסטיליה של צרפת. עוד מנסה לבדוק המשטרה המקומית אם היו למחבל סייענים

(רשת אלג'זירה)

גרושתו של המחבל נעצרה לחקירה: בניסיון להתחקות אחר מניעיו, וגם אחר סייעניו האפשריים של מוחמד לאחוויג' בוהלל בן ה-31, שביצע את פיגוע הדריסה הקשה בניס, בו נרצחו 84 בני אדם ונפצעו כמאה נוספים, עצרו היום (שישי) כוחות המשטרה את אשתו לשעבר. כך דיווח מקור משטרתי.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

מסמכים שנמצאו במשאיתו של בוהלל חשפו את זהותו. מקורות ביטחוניים בצרפת דיווחו כי הוא היה נשוי ואב לשלושה ילדים. על פי דיווחים נוספים, המחבל היה מוכר למשטרה בשל עבירות פליליות - אך לא לגורמי המודיעין, והוא אף הורחק מביתו בשל עבירות אלימות. לפי שעה, אף ארגון טרור לא לקח עדיין אחריות על הפיגוע.

בפשיטה משטרתית מוקדם יותר היום אותרה ליד ביתו של המחבל מכונית ובה חומר נפץ. על פי החשד, בוהלל שכר את המשאית איתה ביצע את המעשה יומיים לפני הפיגוע הרצחני, תלש ממנה את לוחית הרישוי והחנה אותה ברחוב סמוך לזירת הטבח כתשע שעות לפני כן. לשוטרים שעצרו אותו לפני שנכנס לאזור הטיילת הוא אמר כי בתא המטען שלו "יש גלידה".