בעולם מתאבלים על הפיגוע - בציורים

במוקדים שונים ברחבי העולם עמדו היום דקת דומיה לזכר הנרצחים בפיגוע הקשה בניס, ובזירת הפיגוע התכנסו רבים כדי להניח זרי פרחים. בעיתונים שונים בעולם פורסמו היום קריקטורות שהביעו את האבל והזעזוע

זירת הפיגוע בניס, היום (רויטרס)

לאחר הפיגוע הרצחני בו נדרסו למוות 84 בני אדם ועוד כמאה נפצעו בצרפת, ברחבי העולם הביעו את הזעזוע מהמקרה הקשה בשלל דרכים, ביניהן גם בקריקטורות ובציורים שפורסמו בעיתונים שונים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

באחת הקריקטורות צויר צמיד שחור גדול ותחתיו גופות נמחצות, ודגלי צרפת מושלכים בצד. בציור נוסף נראה תינוק כורע לצד אימו, שנדרסה. בציור נוסף ניתן לראות את הטיילת של ניס צבועה בצבעי הדגל הצרפתי, כשהצבע האדום הופך לטיפות של דם.

במקביל, במקומות רבים בעולם עמדו היום דקת דומיה לזכר הנרצחים, ביניהם בסידני באוסטרליה, בשגרירות צרפת בקייב שבאוקראינה ובמדריד בספרד. גם מזכיר המדינה האמריקנית ג'ון קרי ושר החוץ הרוסי סרגיי לברוב עמדו במשך דקה לפני פגישתם במוסקבה.

בעולם מזדהים בציורים (טוויטר)

(טוויטר)

(רויטרס)

לזירת הפיגוע בניס, בה נחגגו אמש חגיגות יום העצמאות הצרפתי, יום הבסטיליה, הגיעו אנשים רבים להניח זרי פרחים ולהביע את אבלם. הדגלים ברחבי המדינה הורדו לחצי התורן, לאחר שהנשיא פרנסואה הולנד הכריז על שלושה ימים אבל לאומיים.

המתיחות והכוננות נמצאים כעת בשיא בצרפת: מוקדם יותר היום פונה שדה התעופה בניס בשל חפץ חשוד, כשזמן קצר לאחר מכן התברר כי מדובר במזוודה שאחד הנוסעים שכח.

(טוויטר)

(טוויטר)

אבל בסידני (רויטרס)

המחבל שביצע את הפיגוע זוהה כמוחמד לאחוויג' בוהלל, תושב ניס בן 31. מסמכים שנמצאו במשאיתו חשפו את זהותו. לדברי מקור ביטחוני בצרפת הוא היה נשוי ואב לשלושה ילדים, ועל פי דיווחים נוספים, הוא היה מוכר למשטרה בשל עבירות פליליות - אך לא לגורמי המודיעין, והוא אף הורחק מביתו בשל עבירות אלימות. לפי שעה, אף ארגון טרור לא לקח עדיין אחריות על הפיגוע.

על-פי הדיווח, בפשיטה המשטרתית נעצר חשוד אחד וליד ביתו של המחבל אותרה מכונית ובה חומר נפץ. הוא שכר את המשאית איתה ביצע את המעשה יומיים לפני הפיגוע הרצחני, תלש ממנה את לוחית הרישוי והחנה אותה ברחוב סמוך לזירת הטבח כתשע שעות לפני כן. לשוטרים שעצרו אותו לפני שנכנס לאזור הטיילת הוא אמר כי בתא המטען שלו "יש גלידה".