המחבל: צרפתי-תוניסאי תושב ניס

גורמי הביטחון בצרפת מדווחים כי המחבל שביצע את פיגוע הדריסה בריביירה הוא צרפתי-תוניסאי בן 31 שהתגורר בניס. כמו כן דווח כי היה מוכר למשטרה בשל עבירות פליליות, אך לא לגורמי המודיעין. אף ארגון טרור לא לקח עדיין אחריות על הפיגוע

מסמכים שנמצאו במשאיתו של המחבל שביצע את פיגוע הדריסה בניס חשפו את זהותו של המחבל - צרפתי-תוניסאי תושב העיר בן 31. על פי דיווחים של גורמים ביטחוניים, המחבל היה מוכר למשטרה בשל עבירות פליליות-  אך לא לגורמי המודיעין. לפי שעה, אף ארגון טרור לא לקח עדיין אחריות על הפיגוע שבו נרצחו 84 בני אדם ונפצעו יותר מ-100.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

נשיא צרפת, פרנסואה הולנד, כינס לפנות בוקר תדרוך חירום לאומה הצרפתית."לא ניתן להתכחש לכך שמדובר במתקפת טרור", אמר הנשיא והודיע כי מצב החירום במדינה יימשך שלושה חודשים נוספים.

מצב החירום במדינה הוכרז לאחר פיגועי פריז בחודש נובמבר אשתקד והיה מתוכנן להסתיים החודש. "אנחנו צריכים להגביר את הערנות ואת המוכנות שלנו", אמר הולנד והוסיף כי "לעולם נהיה חזקים יותר מהפנאטים שתקפו אותנו היום".על פי עדי ראייה שהיו בזירה, המשאית הגיעה לאזור החגיגות בעיר ניס ופגעה בהמון במהירות של 70 קמ"ש לאורך 500 מטרים. כוחות משטרה שהיו במקום פתחו באש והרגו את המחבל. על המשאית נמצאו כלי נשק ורימוני יד מוכנים לשימוש. על פי הדיווחים, בין ההרוגים גם ילדים ותיריים רבים.

גורם המעורב בחקירת הפיגוע אמר כי לאחר שדרס עשרות בני אדם, ירה המחבל שנהג במשאית בנשק, ככל הנראה אקדח, בטרם נורה למוות על ידי כוחות הביטחון, אך טרם ברור האם ישנם הרוגים כתוצאה מהירי.