דיווחים בארה"ב: טראמפ בחר את סגנו

המתמודד הרפובליקני צפוי להודיע באופן רשמי רק מחר על זהות המועמד בו בחר לשמש כסגן הנשיא, אך כלי התקשורת בארה"ב מדווחים כי הבחירה כבר נעשתה. מייק פנס, מושל אינדיאנה ב-4 השנים האחרונות, הוא זה שיככב לצד טראמפ בקמפיין מול קלינטון

(רויטרס)

כלי תקשורת המקורבים למפלגה הרפובליקנית מדווחים היום (חמישי) כי המועמד לנשיאות דונאלד טראמפ בחר במושל אינדיאנה מייק פנס להיות סגנו. טראמפ עצמו הודיע כי יכריז רשמית על המועמד לסגנות רק מחר, אך כבר הערב פורסם כי פנס הוא המועמד שנבחר לתפקיד.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

מקור רפובליקני "בעל ידע בנושא" אמר לאתר "roll Call" המסקר את המפלגה הרפובליקנית כי הקשר בין השניים התהדק כאשר שיחקו גולף באחוזתו של טראמפ בניו ג'רזי בתחילת החודש.

על פי הדיווחים, השניים גם נפגשו באחוזתו של פנס באינדיאנה בתחילת השבוע. עוד נטען כי טראמפ התרשם מהניסיון הפוליטי של פנס כמושל אינדיאנה וכי הוא סבור שהוא יוכל לסייע לו להתמודד מול גורמים שונים בגבעת הקפיטול.

פנס בן ה-57, עורך דין בהכשרתו, שימש בעבר גם כעיתונאי ברשת רדיו מקומית באינדיאנה. בשנת 2000 נבחר לראשונה לקונגרס האמריקני כנציגו של המחוז השני של אינדיאנה והחל משנת 2013 משמש כמושל המדינה. גם במערכות הבחירות ב-2008 וב-2012 עלה שמו של פנס כמועמד אפשרי לתפקיד סגן הנשיא.