"קלינטון נראית כמו אחות סדיסטית בבית משוגעים"

בוריס ג'ונסון מונה לשר החוץ של בריטניה וזו הזדמנות מצויינת להיזכר בחלק מההתבטאויות המוזרות והשנויות במחלוקת של האיש הצבעוני שיהיה אחראי על יחסי החוץ של הממלכה. מלבד דבריו על מועמדת לנשיאות בארה"ב, הוא השווה את פוטין לגמד מהארי פוטר, ובהזדמנות אחרת העליב את העם היווני

ההתבטאויות המוזרות של ג'ונסון (רויטרס)

ראשת ממשלת בריטניה החדשה, תרזה מיי, מיהרה למנות את ראש עיריית לונדון לשעבר בוריס ג'ונסון לתפקיד שר החוץ. ג'ונסון ידוע בעיקר בשל סגנונו הצבעוני ופליטות הפה שלו, מה שהוביל את סוכנות הידיעות בלומברג לאסוף חלק ממעידות הלשון של מי שעתיד לנהל את יחסי החוץ של הממלכה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

בשנת 2007 נשאל ג'ונסון האם הוא מתכוון לתמוך בהילרי קלינטון לתפקיד נשיאת ארה"ב. שר החוץ החדש מיהר להגיב ואמר: "יש לה שיער בלונדיני צבוע ופנים זעופות עם מבט מפחיד בעיניים שגורם לה להיראות כמו אחות סדיסטית בבית משוגעים". הוא הוסיף כי הי מסמלת את כל מה שהוא מתנגד לו ולכן רחוק מלתמוך בה.

גם נשיא ארה"ב אובמה זכה להתייחסות מיוחדת מראש העירייה הצבעוני. בעת ביקורו של הנשיא האמריקני בבריטניה, הוא קרא לבריטים שלא לעזוב את האיחוד – ג'ונסון מיהר להגיב.

"נראית כמו אחות סדיסטית" (רויטרס)

כנשאל הלונדוני מדוע לדעתו אובמה החליט להוציא את פסלו של ווינסטון צ'רצ'יל מהחדר הסגלגל, הוא ענה: "אני חושב שיש שיגידו שזו הקנטה כלפי בריטניה". מיד לאחר מכן הוסיף: "אני מניח שזה קשור לשורשים הקנייתים שלו, הם לא אוהבים את האימפריה הבריטית עליה צ'רצ'יל הגן בחירוף נפש".

ג'ונסון לא כיוון את חצי הביקורת שלו רק למערב וגם נשיא רוסיה פוטין זכה לתיאור ססגוני במיוחד מפיו של האנגלי. "למרות שהוא נראה קצת כמו אלף (גמד) מסרטי הארי פוטר, הוא רודן חסר רחמים ואיש מניפולטיבי", אמר בראיון לטלגרף.

"דומה לגמד מהארי פוטר" (רויטרס)

מינויו של שר החוץ החדש בבריטניה ככל הנראה התקבל בחיוך בירושלים משום שהוא נחשב לתומך מושבע של ישראל. ייתכן ואההדה הזו ללונדוני בהיר השיער נובעת מיחסו התוקפני לאסלאם. "לכל מי שאינו מוסלמי, אסלאמובופיה היא רגש טבעי" אמר. "הקוראן הוא ללא כל ספק הטקסט הדתי הכי אכזרי שיש, בעיקר בשל יחסו לכל אלו שאינם מאמינים בו".

ג'ונסון היה אחד המעורבים המרכזיים ביציאת בריטניה מהאיחוד האירופי, מה ששם אותו בעמדה בה הכל העריכו כי הוא יהיה ראש הממשלה הבא של הממלכה. הוא אמנם וויתר על המשרה ומונה לשר החוץ, אך את הביקורת על האיחוד לא השאיר בלב.

"הם מחייבים אותנו לשלם מיסים למען מגדלי זיתים יוונים, שאני בספק בכלל אם קיימים ואחר כך אומרים לנו שאסור לנו לטבול את הלחם שלנו בשמן זית", טען באחד הראיונות שערך. "אנחנו לא הצטרפנו לאיחוד ובגדנו בניו-זילנדים ובחמאה שלהם כדי שיגידו לנו מתי, איפה ואיך לאכול שמן זית – שאנחנו אלו ששילמנו עליו".