מימון אמריקני לארגון נגד נתניהו?

על פי דוח של הסנאט האמריקני, מחלקת המדינה העבירה לארגון "קול אחד", שהתאחד מאוחר יותר עם תנועת V15, סכום של כ-300 אלף דולרים, עד נובמבר 2014. הכספים שימשו, על פי הדוח, לתמיכה במו"מ בין ישראל לפלסטינים

(פייסבוק)

כספים של משרד החוץ האמריקני שימשו למימון תנועת "קול אחד", שלאחר הבחירות האחרונות התאחדה עם תנועת V15: כך נכתב בדוח של הסנאט האמריקני שפורסם היום (שלישי).

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

על פי הדוח, מחלקת המדינה האמריקנית העבירה סכום של יותר מ-300 אלף דולר לתנועה שהורכבה מחלקיה של תנועת "קול אחד" בישראל וברשות הפסלטינית, תנועה שהוקמה בשנת 2002. הכספים נועדו לתמוך במשא ומתן לשלום בין ישראל לרשות. הכספים ניתנו בתקופה של 14 חודשים, עד נובמבר 2014.

תנועת "ניצחון 2015" המוכרת יותר כ-V15, הוקמה בדצמבר 2014 ותוך זמן קצר החלה בשיתוף פעולה עם תנועת "קול אחד". הכספים, על פי הדוח, עזרו לממן "נוכחות במדיה החברתית, בניית בסיס מצביעים גדול וגיוס יועצים פוליטיים". בדוח צוין עוד כי השימוש של "קול אחד" בכספים לצרכים פוליטיים לא היה אסור מכיוון שמחלקת המדינה לא הציבה כל הגבלות על השימוש בכספים.

"כפי שהדוח מציין מפורשות, לא נעשה כל שימוש בכספי מחלקת המדינה בזמן קמפיין V15", מסר נמרוד דוויק, ממייסדי V15. "הקמפיין מומן כולו על ידי אנשים פרטיים, ישראלים ויהודים, מהארץ ומחו"ל".