מוזיאון השואה בוושינגטון: "די לצוד פוקימונים"

רבים מהמבקרים במוזיאון השואה בוושינגטון בימים האחרונים מבלים את הביקור תוך שימוש בסמארטפון - אבל לא כדי לשתף את חבריהם במוצגים הקשים, אלא כי עסוקים בציד פוקימונים במשחק הפופולרי. מסתבר כי המוסד מהווה מוקד משמעותי במשחק, ובהנהלה מאוד לא מרוצים מכך

פוקימונים במוזיאון השואה (צילום מסך)

משחק ה"פוקימון גו" כובש את העולם בסערה, כשמיליוני משתמשים מנסים לתפוס כמה שיותר פוקימונים - ומסתבר שחלקם לא מהססים להגיע לכל מיקום אפשרי כדי להתקדם במשחק, ובכלל זה גם מוזיאון השואה בוושינגטון. כעת מבקשים במוזיאון מהשחקנים להימנע ממשחק בתוך המתחם.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

מסתבר כי בתוך המוזיאון ישנם שלושה אזורים שהוגדרו בעולם המשחק ככאלה בהם ניתן לקבל פריטים חינמיים המסייעים לשחקנים. "זה לא ראוי לשחק את המשחק הזה במוזיאון, שמוקדש לזכר קורבנות הנאצים", מסר דובר המוזיאון אנדרו הולינגר, "אנחנו בודקים אם יש דרך להוציא את המוזיאון מחוץ לעולם המשחק".

לפי אחת התמונות המופצות ברשתות החברתיות, במוזיאון אף נראה פוקימון מסוג "קופינג" הדומה לכדור גז - דבר המעורר כעס רב בקרב הגולשים, ודובר המוזיאון מסר כי במוסד מודעים לתמונה ומאוד מוטרדים ממנה. עם זאת, לא ברור אם מדובר בתמונה אותנטית או שמא בתמונה ערוכה, שנוצרה כבדיחה או כביקורת על המשחק. מפתחי המשחק טרם הגיבו להאשמה.

אמת מטרידה - או עריכה מגמתית? (imgur)

למוזיאון הגיעו שחקנים רבים במשחק שנסו לתפוס פוקימונים ברחבי המוסד. לדברי אחת מהן, לא מדובר בחוסר כבוד - "זה לא שהגענו לכאן רק כדי לתפוס פוקימונים", הבהירה, "אבל חייבים לתפוס את כולם". הולינגר הדגיש כי ככלל, המוזיאון מעודד שימוש בטכנולוגיה ומזמין את המבקרים בו לעשות שימוש במדיה חברתיים כדי לחלוק את חווית הביקור. עם זאת, "המשחק הזה נופל הרחק מעבר לגבולות הטעם הטוב", הסביר.