"ראשת ממשלה חדשה - עד יום ד'"‎

לאחר שהתברר כי תרזה מיי היא המועמדת היחידה לראשות המפלגה השמרנית בבריטניה, הודיע ראש ממשלת בריטניה הפורש כי הוא יתפטר מתפקידו ברביעי וכי מיי תזכה בתמיכתו המלאה. "היא יותר מאשר תוכל להעניק את המנהיגות החזקה שהמדינה שלנו צריכה", אמר קמרון

קמרון ומיי, ארכיון (רויטרס)

לאחר שתרזה מיי הפכה למועמדת היחידה לרשת את דיוויד קמרון ולהפוך לראשת ממשלת בריטניה, הודיע הערב (שני) ראש הממשלה הפורש כי הוא יתפטר מתפקידו כבר ביום רביעי הקרוב אחר הצהריים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"תרזה מיי תזכה בתמיכתי המלאה", אמר הערב קמרון. "היא יותר מאשר תוכל להעניק את המנהיגות החזקה שהמדינה שלנו צריכה".

אם כך, על פי כל ההערכות תרזה מיי עשויה להיכנס לדאונינג 10 כבר באותו יום בשעות הערב ולהפוך לראשת הממשלה החדשה של בריטניה - זאת כשבועיים וחצי לאחר משאל העם הדרמטי בו הכריעה בריטניה שהיא יוצאת מהאיחוד האירופי.

מיי, ארכיון (רויטרס)

לאחר התפטרותו הדרמטית של קמרון, נשארו במירוץ לראשות הממשלה שתי מתמודדות עיקריות - שרת האנרגיה אנדריאה לדסום ושרת הפנים תרזה מיי. היום, אחרי שהקמפיין הקצר הפך למכוער ורווי השמצות, הודיעה לדסום על פרישה מהמירוץ לראשות המפלגה השמרנית, דבר שקירב את מיי להנהגת התנועה והמדינה.

מיי הביעה התנגדות לעזיבת האיחוד, אבל הבהירה כי היא תקבל את הכרעת הבוחר: "ברקסיט זה ברקסיט - כראשת ממשלה אוודא שנעזוב את האיחוד, ולא יהיה משאל עם נוסף".