עשרות עצורים בהפגנות בארה"ב

לפחות 48 בני אדם נעצרו על ידי המשטרה בלילה נוסף של הפגנות סוערות בלואיזיאנה. המחאה נגד אלימות המשטרה התמקדה בעיקר בעיר באטון רוז' - שם הודיעו הרשויות כי ינקטו ביד קשה מול המתפרעים

המשטרה עצרה הלילה (שני) עשרות בני אדם במהלך הפגנות סוערות בעיר באטון רוז' בלואיזיאנה שבארה"ב, בה ירה שוטר לבן בגבר שחור בעודו שוכב על הקרקע. בימים האחרונים נמשכת המחאה נגד אלימות המשטרה כלפי שחורים ברחבי ארה"ב ובשלב זה לא נראית רגיעה באופק.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

הרשויות בבאטון רוז' הודיעו כי ינקטו במדיניות של אפס סובלנות כלפי אלימות מפגינים, זאת לאחר שחמישה שוטרים נורו למוות בהפגנות בדאלאס בשבוע שעבר. המוחים חסמו מספר מוקדים בעיר. לפחות 48 בני אדם נעצרו תוך כדי עימותים עם השוטרים.

ההפגנות החלו לאחר שני מקרים בהם נורו שחורים בידי שוטרים לבנים: בסנט פול במינסוטה נורה פילאנדו קסטיל, בן 32, לאחר שנעצר במחסום תנועה יחד עם בת זוגו, כשניסה לשלוח את ידו לכיסו כדי להוציא את רישיון החזקת הנשק שלו. בת זוגו תיעדה את התקרית שניות אחרי הירי ושידרה את הווידאו בשידור חי בחשבון הפייסבוק שלה.

הפגנות בדאלאס, אתמול (רויטרס)

(רויטרס)

ירה ב-5 שוטרים. ג'ונסון (sky news)

בבאטון רוז' נורה למוות אלטון סטרלינג, בן 37, בידי שני שוטרים לבנים, שריתקו אותו לקרקע לפני שירו בו שישה כדורים. גם במקרה זה הגיע תיעוד האירוע בידי עוברי אורח לידי כלי התקשורת וכך התפתחה הסערה הציבורית.

בהפגנה שהתקיימה בדאלאס ביום חמישי, ירה אזרח אפרו-אמריקני, מיקה ג'ונסון, בחמישה שוטרים והרג אותם. באירוע נפצעו עוד שישה שוטרים בדרגות פציעה שונות.