הירי בדאלאס: "הרוצח תכנן מתקפות רחבות נוספות"

גורמי האכיפה בארצות הברית מעריכים כי האיש שרצח חמישה שוטרים בדאלאס באמצעות רובה צלפים תכנן מתקפות נוספות. בריאיון שהעניק לרשת CNN אמר מפקד משטרת דאלאס: "ברור שהוא סבל מהזיות". במקום שבו חוסל היורה אף נמצאו מסרים שכתב בדמו ושכעת מנסים במשטרה לפענח

(רויטרס ,sky news)

המשטרה בארה"ב והבולשת הפדראלית ממשיכות לחקור את הירי הקטלני בדאלאס בשבוע שעבר, וכעת מעריכות כי מיקה ג'ונסון - שירה למוות בחמישה שוטרים - תכנן להוציא לפועל מתקפות נוספות בהיקף גדול יותר.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"אנחנו משוכנעים שהוא תכנן יותר", אמר מפקד משטרת דאלאס דיוויד בראון בריאיון לרשת CNN. "הוא היה משוכנע שמה שהוא עושה מוצדק והוא האמין שהוא יגרום לנו לשלם על מה שהוא תופס כמטרה של המשטרה - להעניש שחורים".

לדברי בראון, בביתו של ג'ונסון נמצאו בין היתר חומרים להכנת מטעני חבלה ויומן שבו רמז על כוונותיו לפוצץ מטענים במקומות נוספים. "ברור שהוא סבל מהזיות, היו ביומן הזה די הרבה 'ברבורים' שקשה לנו לפענח", אמר בראון.

זירת הירי בדאלאס (CNN)

מחקירת האירוע עולה עוד כי במהלך המשא ומתן שניהל ג'ונסון עם המשטרה לאחר הירי, הוא השאיר על הקירות מסרים שנכתבו בדמו. כעת מתאמצים במשטרה לפענח את אחד מאותם מסרים - האותיות RB. "אנחנו מנסים להבין מה עומד מאחורי ראשי התיבות האלה, אבל עוד לא הגענו למסקנה", ציין מפקד המשטרה.

אותם מסרים שנכתבו בדם מסייעים גם למשטרה להבין כיצד נראתה התבצרותו של ג'ונסון. בעקבות מציאת אותיות שנכתבו בדם מעריכים במשטרה כי ג'ונסון נפצע במדרגות בדרכו לקומה השנייה של מבנה - שם חוסל לבסוף על ידי רובוט שנשא מטען. באותה קומה שנייה נמצאו כתובות נוספות בדם.