ארה"ב: חיפשה פוקימונים ומצאה גופה

שילה וויגינס בת ה-19 מוויומינג שבארה"ב התמכרה גם היא למשחק החדש שמשגע את העולם ויצאה "לתפוס" פוקימונים באמצעות הסמארטפון. כשהגיעה לנהר, היא הבחינה לפתע בגופה שצפה ממש מטרים ממנה. "רציתי לתפוס פוקימון ליד מקור מים טבעי ולפתע נתקלתי בגופה", סיפרה

חיפשה פוקימונים ומצאה גופה (צילום מסך מתוך "פוקימון גו")

המציאות הרסה את משחק המציאות המדומה: שילה וויגינס בת ה-19 מוויומינג שבארה"ב שיחקה במשחק החדש "פוקימון", שכובש צעירים בכל העולם ובו צריך לתפוס באמצעות הטלפון הנייד יצורים שנראים כאילו הם אמיתיים. כשהתקרבה לנהר היא נתקלה לפתע בגופת גבר, ומיהרה לדווח למשטרה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

משחק המציאות המדומה המבוסס על סדרת הטלוויזיה ומשחק ה"גיים בוי" הפופולריים משנות ה-90 הפכו תוך ימים ספורים ללהיט ענק וממכר. המשחק, שעושה שימוש בטכנולוגיה חדשה משלב את עולם הפוקימונים עם המציאות שסובבת את השחקן, כך שבאמצע הרחוב או הפארק אפשר לראות אנשים ש"תופסים" פוקימונים כאילו היו בתוך המשחק.

שילה בת ה-19 שיחקה גם היא במשחק, שתפס תאוצה כבירה בארה"ב, אוסטרליה וניו-זילנד - שם הושק. היא הסתובבה בעולם המשלב מציאות ודמיון וחיפשה פוקימונים, עד שהגיעה לגדות הנהר הסמוך לביתה, שם לפתע נתקלה בגופה.

"יצאתי לחפש פוקימון ליד מקור מים" (צילום מסך מתוך "פוקימון גו")

"מטרת המשחק היא לתפוס כמה שיותר פוקימונים", סיפרה הצעירה לחוקרי המשטרה שהגיעו לזירה וניסו להבין את הסיפור. "יצאתי מהבית בבוקר והלכתי לכיוון הנהר כי רציתי לתפוס פוקימון ליד מקור מים טבעי ולפתע נתקלתי בגופה שהייתה ממש שלושה מטרים ממני".

(צילום מסך מתוך "פוקימון גו")

מאז הושק המשחק החדש נרשמו מספר תקריות בהן המשחקים היו כל כך מרוכזים במסך ובעולם הדימיון שלא שמו לב למציאות. חלקם החליקו ונפלו בזמן שצדו פוקימונים, אחרים אף גלשו על סקייטבורד על מנת להשיג את המפלצות הדמיוניות ובשל חוסר תשומת הלב נפלו ונחבלו.