אירן: "נמשיך בפיתוח תכנית הטילים במלוא העוצמה"

אחרי שמוקדם יותר השבוע מתחו קנצלרית גרמניה ומזכ"ל האו"ם ביקורת על הניסויים הבליסטיים האחרונים שביצעה אירן, בטהרן דוחים את הדברים ומבהירים: "נפעל על בסיס צורכי הביטחון שלנו". דובר משרד החוץ האירני כינה את הביקורת שהשמיעה מרקל "לא מועילה"

טיל בליסטי אירני (ארכיון)

דובר משרד החוץ בטהרן הבהיר היום (שבת) כי אירן תמשיך לפתח את תכנית הטילים שלה "במלוא העוצמה" על בסיס על צורכי הביטחון של המדינה. דבריו מגיעים על רקע ביקורת שהשמיעו בימים האחרונים קנצלרית גרמניה אנגלה מרקל ומזכ"ל האו"ם באן קי מון.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

שלשום נשאה מרקל דברים בפני הפרלמנט בברלין ואמרה כי שיגור הטילים הבליסטיים שאירן הוציאה לפועל מוקדם יותר השנה עמד בסתירה להחלטת האו"ם. היא התייחסה להחלטה שמורה לאירן להימנע מפיתוח טילים שביכולתם לשאת ראשי נפץ גרעיניים במשך שמונה שנים.

"הערות לא מועילות". מרקל (רויטרס)

"הערותיה של מרקל אינן מועילות", צוטט דובר משרד החוץ בסוכנות הידיעות האירנית IRNA. "נמשיך בתכנית הטילים על בסיס תכניות ההגנה של המדינה וחישובי הביטחון הלאומי שלנו", אמר הדובר. הוא שב וטען כי הטילים לא נועדו לשאת ראשי נפץ גרעיניים והוסיף: "נמשיך בתכנית על בסיס תכניות ההגנה וחישובי הביטחון הלאומי שלנו".

מזכ"ל האו"ם באן קי מון אמר מוקדם יותר השבוע כי שיגורי הטילים הבליסטיים שביצעה אירן סותרים את ההסכם שחתמה עם המעצמות. באירן דחו את הדברים וטענו כי הנתונים שהציג באן "אינם ריאליסטיים".