אחרי רצח השוטרים: הפגנות ברחבי ארה"ב

אלפי בני אדם יצאו לרחובות הערים ברחבי המדינה במחאה על אלימות משטרתית – בשבוע שבו נורו למוות שני גברים שחורים בידי שוטרים. בפיניקס מפגינים יידו אבנים על שוטרים, שהגיבו בירי גז מדמיע, באטלנטה נעצרו כ-10 בני אדם לאחר שכביש ראשי נחסם

שיא במתיחות הבין-גזעית בארצות הברית: כיממה לאחר רצח חמשת השוטרים במהלך הפגנה בדאלאס, אלפים יצאו גם הלילה לרחובות הערים ברחבי המדינה. המפגינים מוחים נגד אלימות משטרתית שלטענתם מופעלת ממניעים גזעניים - בשבוע שבו נורו למוות שני גברים שחורים על ידי שוטרים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

ההפגנה הגדולה ביותר נרשמה באטלנטה, שם חסמו אלפי מפגינים כביש ראשי, עד שנבלמו על ידי כוחות משטרה גדולים שהוזעקו למקום. ראש עיריית אטלנטה קרא למפגינים להימנע מאלימות ואכן במקום לא נרשמו עימותים קשים, אך כ-10 בני אדם נעצרו.

(רויטרס)

כאלף בני אדם לקחו חלק בהפגנה סוערת בעיר פיניקס שבאריזונה, כשהם נושאים שלטים וקוראים "אל תירו" ו"הפסיקו להרוג אותנו". במקום התפתחו עימותים בין המפגינים לבין השוטרים. על פי חלק מהדיווחים, מקצת המפגינים יידו אבנים לעבר השוטרים, שהגיבו בגז מדמיע כדי לפזר את המתפרעים.

הפגנות גדולות התקיימו גם בשיקגו, ניו יורק, פילדלפיה, ניו אורלינס וושינגטון הבירה. בלוס אנג'לס הובילו הראפרים סנופ דוג ודה גיים צעדה למטה המשטרה בעיר. המפגינים נפגשו עם ראש עיריית לוס אנג'לס ומפקד המשטרה המקומית וקראו לשיפור היחסים בין הרשויות לבין קהילות המיעוטים. בסן פרנסיסקו צעדו כאלפיים בני אדם כשהם נושאים שלט ענק ובו נכתב "להפסיק את הטרור הגזעני של המשטרה".

זרים לזכר השוטרים שנרצחו בדאלאס (רויטרס)

בתוך כך מתפרסמים בשעות האחרונות פרטים נוספים אודות מיקה חבייר ג'ונסון, תושב דאלאס שירה למוות ב-5 שוטרים ופצע עוד 7 במהלך הפגנה בעיר. כוחות משטרה שפשטו הלילה על ביתו מצאו שם כמויות גדולות של כלי נשק, תחמושת, אפודים חסיני ירי, חומרים להכנת פצצות וחוברות המפרטות טקטיקות ואסטרטגיות לחימה.

רצה להרוג לבנים. הרוצח מיקה ג'ונסון

ג'ונסון היה לבוש באפוד מגן במהלך הירי שביצע והוא נהרג לאחר מספר שעות של מצוד משטרתי, לאחר שהשוטרים הצליחו לדחוק אותו למגרש חניה ופוצצו עליו מטען שנישא על גבי רובוט. במהלך המו"מ שניהל עם השוטרים הבהיר כי הוא פעל לבדו, כי אינו משתייך לשום ארגון וכי מטרתו הייתה "להרוג לבנים". ג'ונסון בן ה-25 שירת בעבר בצבא ארצות הברית ואף הוצב במשך תשעה חודשים באפגניסטן.