אחרי הברקזיט: אישה תחליף את קמרון - ותכהן כראשת ממשלת בריטניה

26 שנים אחרי כהונתה הבלתי נשכחת של אשת הברזל, מרגרט תאצ'ר, בתפקיד ראשת הממשלה - את תפקיד המנהיגה הבריטית תמלא שוב אישה. שרת הפנים תרזה מיי או שרת האנרגיה, אנדריאה לידסום, עלו לסבב הבחירה האחרון במפלגה השמרנית - ואחת מהן תכהן בתפקיד הרם

אחת מהן תהיה ראשת הממשלה הבאה (רויטרס)

גברתי, ראשת הממשלה: שבועיים אחרי המשאל הדרמטי בו הכריעה בריטניה שהיא יוצאת מהאיחוד האירופי והתפטרותו הדרמטית של ראש הממשלה, דייוויד קמרון, מי שתחליף אותו בתפקידו תהיה אחת משתי נשים - כך התברר היום (חמישי) לאחר סבב הבחירה הנוסף שנערך במפלגה השמרנית.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

26 שנים אחרי שראשת הממשלה המיתולוגית של בריטניה, אשת הברזל מרגרט תאצ'ר, סיימה את תפקידה בדאונינג 10, צפויה להיכנס לתפקיד הרם אישה נוספת - שרת הפנים של בריטניה, תרזה מיי, שנחשבת לפייבוריטית לניצחון או שרת האנרגיה, אנדריאה לידסום.

לידסום גברה היום על שר המשפטים מייקל גוב, שנחשב בעל סיכויים לא רעים להתמנות לתפקיד, ולפיכך עלתה לסבב הבחירה האחרון, בו תתמודד מול תרזה מיי, שכאמור נחשבת למועמדת המובילה לתפקיד. מיי צברה 199 קולות בסבב הבחירה הנוכחי, לידסום 84 וגוב הודח מהמירוץ לאחר שצבר 46 קולות בלבד.

האתגר המורכב ביותר של המועמדת הנבחרת יהיה לנהל משא ומתן מול האיחוד על יציאתה של בריטניה ממנו. מיי דווקא תמכה בהישארות באיחוד האירופי ואילו לידסום תמכה ביציאה ממנו. ב-9 בספטמבר יוכרע מי תהיה היורשת ותכהן כראשת הממשלה השנייה של בריטניה.