ניסיון התנקשות בנתניהו? "קשקוש"

בישראל מכחישים בתוקף דיווח בעיתון הכוויתי "אל-ג'רידה", לפיו הרשויות בקניה סיכלו ניסיון לפוצץ מכונית תופת סמוך לשיירת נתניהו במהלך ביקורו במדינה. מלשכת נתניהו נמסר בתגובה לדיווח: "לא היה ולא נברא"

ניצל מניסיון התנקשות. רה"מ בקניה (קובי גדעון, לע"מ)

עיתון כוויתי דיווח היום (חמישי) כי כוחות הביטחון בקניה סיכלו ניסיון התנקשות בראש הממשלה נתניהו במהלך ביקורו במדינה השבוע. על פי הדיווחים, הרשויות בקניה דיווחו אתמול למאבטחיו של נתניהו על צורך פתאומי בשינוי מסלולו של ראש הממשלה בטרם יצא מנמל התעופה בדרכו למלון בבירת המדינה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

הגורם שהעביר את הדיווחים מסר כי בתחילה זלזלו הישראלים בסידורי האבטחה בקניה, אך המודיעין הקנייתי הצליח לגלות תכנית לפוצץ מכונית תופת במסלול המקורי בו היה אמור לנסוע ראש הממשלה ולמצוא לו נתיב אלטרנטיבי בטוח. כמו כן מדווח כי כוחות הביטחון הקנייתים עצרו שני בני אדם החשודים בתכנון המתקפה אך איפול הוטל על רוב פרטי האירוע וכן על זהות הגורם שעל פי החשד עומד מאחורי ההתנקשות שסוכלה.

עוד ציטט הגורם בכיר במשלחת הישראלית שאמר כי השינוי במסלולו של נתניהו גרם לבלבול, לחץ וחוסר ודאות בקרב המשלחת הישראלית. מלשכת ראש הממשלה נתניהו נמסר בתגובה: "לא היה ולא נברא". בנוסף, כשנשאל ראש הממשלה עצמו, שנמצא כרגע באתיופיה, על ניסיון ההתנקשות, ענה כי מדובר בפעם הראשונה שהוא שומע על כך.