טראמפ שיבח את סדאם חוסיין: "ידע לטפל נכון בטרוריסטים"

המועמד הרפובליקני לנשיאות ארה"ב מעורר סערה חדשה: בעצרת בחירות שבה התייחס לנעשה בעירק, הוא בחר לשבח את הרודן סדאם חוסיין. "הוא היה אמנם אדם רע מאוד", אמר טראמפ, "אבל אתם יודעים מה הוא עשה בצורה טובה? הוא הרג טרוריסטים"

המועמד הרפובליקני לנשיאות ארה"ב דונלד טראמפ שוב עולה לכותרות בשל אמירה פרובוקטיבית. בעצרת בחירות בצפון קרוליינה שיבח טראמפ את "טיפולו היעיל" של סדאם חוסיין בטרוריסטים, אם כי במקביל הוא הבהיר כי סדאם חוסיין אכן היה "אדם רע".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"הוא היה אדם רע, אדם רע מאוד, אבל אתם יודעים מה הוא עשה בצורה טובה - הוא הרג טרוריסטים", אמר המועמד שתמך בפלישה האמריקנית בתחילה. "הוא לא הקריא להם את זכויותיהם, הם לא דיברו, הם היו טרוריסטים, עירק היום היא בית ספר לטרוריסטים".

בסוף השבוע האחרון נרשמה שערורייה נוספת של טראמפ, כשבציוץ בעמוד הטוויטר שלו הוא האשים את יריבתו הדמוקרטית קלינטון בהיותה "המועמדת לנשיאות המושחתת ביותר אי פעם". הסערה התעוררה בשל העובדה שהמילים הללו הופיעו בתוך מגן דוד, על רקע ערימות של שטרות דולרים.

הפרסום עורר זעם ברשת תוך זמן קצר - וגרם, כך מתברר, לאנשי הקמפיין של טראמפ להסיר אותו ולהעלות במקומו מודעה שונה - כשהפעם הכיתוב נגד קלינטון נכתב בתוך עיגול ולא בתוך מגן דוד.

ימים ספורים לאחר מכן, דחה טראמפ את הביקורת שנשמעה על המודעה שפרסם. "תקשורת לא ישרה הטעתה את הציבור", האשים טראמפ את העיתונאים. "זה יכול היה להיות גם כוכב של שריף או כוכב רגיל".