"חיזבאללה וחמאס ידידים? מתנצל"

ראש הלייבור ג'רמי קורבין, הידוע בהתבטאויות אנטישמיות ואנטי ישראליות, התנצל בפני הפרלמנט הבריטי על כך שכינה את ארגוני הטרור "חברים". "בראייה לאחור לא הייתי צריך להשתמש במילים הללו", אמר קורבין

ג'רמי קורבין

אחרי הסערה - מגיעה ההתנצלות: יו"ר מפלגת הלייבור בבריטניה, ג'רמי קורבין, התנצל בפני חברי פרלמנט בממלכה על כך שכינה את חמאס וחיזבאללה "חברים". את הדברים אמר קורבין בוועדת הפנים של הפרלמנט הבריטי מוקדם יותר השבוע.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

קורבין התייחס בדבריו לאמירתו בשנת 2009, לפיה יש ליצור דיאלוג עם "חברינו" בחמאס וחיזבאללה כדי לעודד את תהליך השלום. בעקבות פרסום הדברים התחוללה סערה בבריטניה וקורבין הואשם באנטישמיות.

הדיון בו דיבר קורבין השבוע עסק באנטישמיות במפלגתו, לאחר שכמה בכירים בה הושעו לאחר שהשמיעו אמירות נגד יהודים וישראלים. "השתמשתי בשפה שלא הייתי צריך להשתמש", הסביר קורבין.

בין היתר עסק הדיון גם בהתבטאותו של בכיר המפלגה וראש עיריית לונדון לשעבר קן ליווינגסטון, שאמר בחודש אפריל האחרון כי היטלר היה ציוני ותמך בהקמת מדינת ישראל והושעה על כך מהמפלגה. "האמירה הזו לא מקובלת ולא נכונה לחלוטין", הבהיר יושב ראש הלייבור.

לפני כחודשיים הושעו כ-50 מחברי הלייבור לאחר שיוחסו להם אמירות אנטישמיות. בין היתר הושעה סלים מולה, לשעבר ראש עיריית בלקבורן, לאחר שרמז שישראל עומדת מאחורי דאע"ש. איליאס עזיז, חבר מועצת העיר נוטינגהאם, הושעה לאחר שטען ש"מקומם של ישראל והיהודים בארצות הברית" וחוסיין שאה הושעה לאחר שכתב לכדורגן הישראלי יוסי בניון: "ישראל מבצעת פשעים כמו הנאצים".