הפאונד צנח לשפל של 3 עשורים

ערכו של המטבע הבריטי ירד מאז התקבלו תוצאות משאל העם על היציאה מהאיחוד האירופי, והגיעו הבוקר לשפל של שלושה עשורים עם פתיחת המסחר בבורסות במזרח: 1.2 דולר. הסיבה לירידה הנוכחית היא ככל הנראה החלטתן של מספר קרנות גדולות בבריטניה להקפיא את משיכת הכספים של המשקיעים

(רויטרס)

עם פתיחת המסחר בבורסות במזרח הבוקר (רביעי), צנח ערכו של הפאונד לשפל של 31 שנים, ועומד כעת על ערך של 1.2 דולר, על רקע ההצבעה על יציאה מהאיחוד האירופי במשאל העם והמשבר שאחריו.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

הצניחה הזו, שהחלה מיד לאחר קבלת תוצאות המשאל, מגיעה היום לשיא, ככל הנראה בעקבות החלטת מספר קרנות גדולות בבריטניה להקפיא את משיכת כספים על ידי משקיעים. לטענתן, תחושת אי הוודאות שלאחר ההצבעה גרמה למשקיעים לרוץ למשוך את כספם.

ביום שבת האחרון צעדו אלפי בני אדם ברחובות לונדון במחאה נגד תוצאות משאל העם בבריטניה, לפיו היא תעזוב את האיחוד האירופי. ההפגנה, תחת הכותרת "צעדה למען אירופה", אורגנה ברשתות החברתיות, והצועדים נשאו שלטים עליהם נכתב: "אנחנו אוהבים את אירופה".

(רויטרס)

בשבוע שעבר נפגשו בבריסל ראשי מדינות האיחוד האירופי, בהם גם ראש ממשלת בריטניה המתפטר דיוויד קמרון, ודנו בהתפתחויות האחרונות במדינתו. הצדדים הגיעו להסכמה על כך שבריטניה לא תפעיל באופן מידי את סעיף 50 ותתחיל את המגעים ליציאה מהאיחוד האירופי, אלא מי שיעשה זאת יהיה מי שיחליף את דיוויד קמרון בתפקיד. זה יקרה בעוד כ-10 שבועות לכל היותר, עד 2 בספטמבר, כפי שקבעה הוועידה של המפלגה השמרנית.