מתים לא רק בלב ים: חברי רשת הברחת מהגרים רוצחים אותם - ומוכרים את איבריהם

המשטרה האיטלקית פשטה לאחרונה על משרדיה של רשת הברחת מהגרים גדולה שפעלה בצפון אפריקה ובאיטליה, וגילתה באמצעות אחד המבריחים כי מהגרים שלא עומדים בתשלומים הכרוכים בהעברתם לאירופה, מוצאים על ידם להורג. בעדותו מסר המבריח כי לאחר שהם נרצחים, חברי הארגון סוחרים באיבריהם

רוצחים את המהגרים - ומוכרים את איבריהם: תופעת המהגרים שמתדפקים על פתחה של יבשת אירופה ומוצאים את מותם, רחבה הרבה יותר ממה שנדמה. מהגרים שאינם מסוגלים לשלם למבריחים שמעבירים אותם ממקום למקום במסעם מאפריקה לאירופה, מוצאים להורג - ואיבריהם נמכרים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

על התופעה הנוראה מספר נורדין ווהבראבי עטא, מבריח שנתפס על ידי המשטרה האיטלקית, שצפוי לרצות עונש מאסר של חמש שנים, עקב החלק שלקח ברשת הברחת המהגרים. עטא סיפר למשטרה האיטלקית שמהגר שלא משלם את חובו, נמכר עבור סכום השווה ל 17-20 אלף דולר לארגונים שמקורם בעיקר במצרים המחזיקים ב"ציוד יעיל להסרת איברים".

עדותו המטלטלת של עטא, שזכה למעמד של עד מדינה, סייעה למשטרה להתחקות אחר רשת המבריחים והביאה אמש למעצרם של 38 חשודים החברים בה, בהם 25 אריתראים, 12 אתיופים ואזרח איטלקי אחד. שר הפנים האיטלקי, אנג'לו אלפאנו, כינה את המעצרים "מכה אנושה" לרשת הפושעים שאחראית גם להברחת סמים ונשק מלבד סחר באיברי בני אדם.

השוטרים הגיעו עד לרומא, שם ככל הנראה התנהלה מפקדת הארגון, ומעצרים בוצעו בעשר ערים נוספות ברחבי איטליה. במפקדה נמצאו מאות אלפי אירו שהוחרמו מן המהגרים, ספרי חשבונות, טלפונים ורשומות שמפרטת על היקף פעילותה של הרשת.