אלפים נגד הברקזיט: "למען אירופה"

אלפי בני אדם צועדים לכיוון כיכר הפרלמנט בלונדון, כמחאה נגד תוצאות משאל העם. "על חברי הפרלמנט להבין שעזיבת האיחוד אינה מה שהאנשים באמת רוצים", אמרה אחת המפגינות

אלפי בני אדם צועדים היום (שבת) ברחובות לונדון במחאה נגד תוצאות משאל העם בבריטניה, לפיו היא תעזוב את האיחוד האירופי. ההפגנה, תחת הכותרת "צעדה למען אירופה", אורגנה ברשתות החברתיות, והצועדים נשאו שלטים עליהם נכתב: "אנחנו אוהבים את אירופה".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

הצעדה החלה בפארק ליין בעיר והתקדמה לכיוון כיכר הפרלמנט במרכזה. אחד המפגינים טען כי הקמפיין בחודשים שלפני ההצבעה נוהל בצורה בלתי הוגנת. "היה הרבה מידע שגוי ומטעה ואנשים צריכים לעשות כעת משהו עם התסכול שלהם", אמר.

הצועדים, מבוגרים צעירים וילדים, תושבי לונדון ותושבי כפרים מרוחקים יותר, הגיעו להפגנה שאורגנה לפני שבוע בלבד, והופצה דרך הרשתות החברתיות. מאז התפרסמו תוצאות המשאל, ישנם קולות רבים הקוראים לקיום משאל עם נוסף, ורבים מהמצביעים בעד העזיבה אומרים כעת כי לא הבינו את משמעות ההצבעה, או שלא חשבו כי ההחלטה לעזוב אכן תעבור.

"אני חשה זעם רב על איך שאנשים הצביעו, על השקרים שהופצו לפני ההצבעה ועל הפירוד שנוצר במדינה", אמרה מפגינה נוספת. "התוצאה הרצויה של הצעדה הזו היא שחברי הפרלמנט יבינו שעזיבת האיחוד אינה מה שהאנשים באמת רוצים".