ארה"ב: טרנסג'נדרים יוכלו להתגייס

"לא ניתן למחסומים שאינם קשורים בכישורים למנוע מאיתנו לגייס את החיילים שיבצעו את המשימה על הצד הטוב ביותר" - כך נימק שר ההגנה האמריקני, אשטון קרטר, את החלטתו לבטל את האיסור על טרנסג'נדרים לשרת בצבא ארה"ב. המהלך, שהצריך שכנוע של קצינים בכירים, צפוי להיות מושלם במלואו תוך שנה

בקרוב: חיילים טרנסים בצבא ארה"ב (רויטרס)

בשורה לקהילה הגאה בארה"ב: שר ההגנה אשטון קרטר הודיע היום (חמישי) על ביטול האיסור על שירות צבאי של טרנסג'נדרים. ההצהרה הגיעה חרף חששות מצד קצינים בכירים, שהביעו דאגה וספק לגבי היתכנות השינוי.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

קרטר הצהיר במסיבת עיתונאים כי השינוי יחול לאורך 12 החודשים הקרובים, ויתחיל בהדרכה של טרנסג'נדרים המשרתים כבר כיום בצבא ושל מפקדיהם, ובהמשך של כלל הצבא. עם זאת, כבר מהיום לא יוכלו יותר להפריד טרנסג'נדרים מחבריהם לצוות בניגוד לרצונם על בסיס מגדרם בלבד. "משימתנו היא להגן על המדינה הזו, ואנחנו לא רוצים מחסומים שאינם קשורים לכישוריו של אדם לשרת את ארצו למנוע מאיתנו לגייס או לשמר את החייל שיכול לבצע את המשימה על הצד הטוב ביותר", אמר קרטר.

בקרוב: יוכלו לשרת ללא בעיה (רויטרס)

קרטר הבהיר כי מדובר בהחלטה שלו, אך גם כי חתר להשיג קונצנזוס בקרב בכירים צבאיים לפני מימושו. "יש לי עיקרון לפיו חשוב שמי שיידרשו ליישם את החוקים יהיו חלק מקבלתם", נימק. כך, למשל, טרנסג'נדרים שיבקשו להצטרף לשירות צבאי יידרשו להמתין שנה וחצי מרגע שרופא אישר כי התייצבו בתוך המגדר החדש לפני שיורשו להצטרף לשורות הצבא האמריקני. מדובר בפשרה, לאחר שקצינים מסוימים היו מוכנים להסתפק גם בחצי שנה לעומת הקולות שהתנגדו למהלך כליל.

פרטים רבים בתוכנית עוד יגובשו במהלך 90 הימים הקרובים, אז ייבנה המדריך למפקדים כמו גם לצוותי הרפואה הצבאיים, שיידרשו לסייע לחיילים המשרתים כבר כיום ונמצאים בתהליכי מעבר. בנוסף, משרד ההגנה יחל מיידית בפעולות שיאפשרו לחיילים טרנסג'נדרים לשנות את מגדרם גם בכל המערכות הניהוליות.