בהלה בבסיס בארה"ב בשל דיווח שווא

בסיס חיל האוויר "אנדרוז" ממוקם רק כ-24 ק"מ מהבית הלבן, זהו גם מקום חניית הקבע של מטוסו של נשיא ארצות הברית. בעקבות טעות בזיהוי, ותרגיל בטחוני שככל הנראה לא כל החיילים עודכנו לגביו הוקפצו כוחות ביטחון רבים לבסיס ולאיזורים הסובבים

שוטרים בארה"ב. (ארכיון) (רויטרס)

מהומה על לא כלום: בהלה גדולה בבסיס חיל האוויר האמריקני "אנדרוז" במרילנד לאחר שהתקבל דיווח על אירוע ירי במרכז הרפואי בבסיס. לאחר שהבסיס נכנס להסגר, ואנשי הצוות פונו, התגלה כי מדובר בתרגיל מתוכנן – שפרטים אודותיו לא הועברו לכלל החיילים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת  

בדיווחים הראשוניים, דווח על ירי במרכז הרפואי בבסיס וכוחות ההצלה והביטחון כבר נמצאים במקום. "זה אירוע אמיתי", אמר תחילה דובר חיל האוויר האמריקני. "אנחנו עומדים בפני אירוע מתגלגל", הוסיף בכיר בסוכנות לביטחון לאומי.

לבסוף כאמור, התברר כי בזמן האירוע תוכנן תרגיל בטחוני גדול בבסיס. מטרת התרגיל הייתה לדמות אירוע ירי מתמשך בתוך הבסיס. ככל הנראה, מספר חיילים אשר לא עודכנו בפרטי התרגיל, ככל הנראה טעו בזיהוי והקפיצו את כוחות הביטחון.

לפני כשבועיים אירעה מתקפת ירי קטלנית במועדון לילה המזוהה עם הקהילה הגאה באורלנדו שבפלורידה. עומאר מטין, אזרח אמריקני ממוצא אפגני, נכנס חמוש בכלי נשק למועדון, ירה לכל עבר ואף החזיק במבלים כבני ערובה. כעבור מספר שעות פרצו כוחות משטרה למועדון והצליחו לחסלו, לא לפני שהספיק לרצוח 49 בני אדם.