מנהיג הלייבור: ישראל כמו דאע"ש

ג'רמי קורביין, מנהיג הלייבור בבריטניה נתפס באמירה אנטישמית- דווקא בכנס שנועד לנקות את מפלגתו מאנטישמיות. קורביין טען כי יהודי העולם אינם אחראים לפעולות ישראל כפי שמוסלמי העולם - אינם אחראים לפעולות ארגון הטרור דאע"ש. דבריו עוררו סערה וקולות הקוראים לו להתפטר הגיעו מהמערכת הפוליטית

ג'רמי קורביין שמסרב לפנות את מקומו בהנהגת מפלגת הלייבור הבריטית, עורר היום (חמישי) סערה עם אמירה שנויה במחלוקת במיוחד. במסגרת דיון של המפלגה בנושא אנטישמיות, בו הוגש דוח הקורא להפסיק להשתמש באמירות הקשורות לנאצים בהקשר של הסכסוך הישראלי-פלסטיני, השווה ג'רמי קורביין בין ישראל לדאע"ש.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת  

"ידידנו היהודים לא אחראים לפעולותיה של ישראל יותר משהמוסלמים אחראים לפעולותיו של ארגון דאע"ש", אמר קורבין והסתבך שוב. הדוח על האנטישמיות שקרא להימנע מאמירות בנושא נאצים בהקשר הסכסוך, קרא גם להפעלת סנקציות רבות יותר למי שישתמש בביטויים מסוג זה ואף הדחה של מי שמבטא דעות אנטישמיות.

בעקבות ההשוואה בין ארגון הטרור לישראל, הודיע חבר במפלגתו של קורביין, איש הלייבור ריצ'ארד לאו שהוא מגיש תלונה נגד קורביין - על התבטאות אנטישמית שנאמרה, למרבה האירוניה באירוע לבלימת האנטישמיות.

אתמול תקף ראש ממשלת בריטניה הפורש - דיוויד קמרון את קורביין, שהוביל יחד עמו את מחנה התומכים בהישארות בריטניה באיחוד האירופי לניצחון. קמרון אף קרא לו לעזוב את תפקידו ולפרוש מהפרלמנט, על רקע מאמצי חברי מפלגת הלייבור עצמם להדיח את קורביין. "אתה לא משרת את האינטרס הלאומי, למען השם, לך!", אמרו. גם חבריו למפלגה הצביעו אי אמון בקורביין כשבתחילת השבוע התפטרו חצי משרי "ממשלת הצללים", וקראו לו להתפטר. קורבין עצמו טוען כי הוא אינו מתפטר, אך הוא מוכן לעמוד לבחירות חדשות על ראשות המפלגה.

לנתק כל קשר עד לפיטוריו

בעקבות הדברים, קרא יו"ר מפלגת 'יש עתיד', יאיר לפיד למפלגת העבודה לנתק כל קשר עם מפלגת הלייבור, מקבילתה בבריטניה, עד להדחתו של קורביין. "לא מתקבל על הדעת שביום כל כך קשה למדינת ישראל, כשילדה תמימה וחפה מפשע נרצחת בפיגוע טרור על ידי מחבל שפל ומתועב רק בגלל היותה יהודיה, יעמוד יו"ר האופוזציה בבריטניה בדיון על דו"ח בנושא אנטישמיות וישווה בין ישראל לדאע"ש", אמר לפיד.

"זו השוואה מקוממת שמעידה על בורות, זו אנטישמיות לשמה", הוסיף. "מדינת ישראל היא מדינה חפצה חיים שפועלת על פי ערכי הדמוקרטיה המוסר והצדק האנושי ונלחמת יום יום מול ארגוני טרור שכל מטרתם היא הרג, רצח ופגיעה בחפים מפשע. אני קורא למפלגת העבודה בישראל לנתק כל קשר עם מקבילתה בבריטניה עד להחלפתו של יו"ר מפלגת הלייבור, ג'רמי קורביין".