דרמה בבריטניה: בוריס ג'ונסון הודיע שלא יתמודד על ראשות הממשלה

האיש שהוביל את בריטניה אל מחוץ לאיחוד האירופי, ראש עיריית לונדון לשעבר בוריס ג'ונסון, הכריז במפתיע כי אין בכוונתו להתמודד על החלפתו של ראש הממשלה המתפטר דיוויד קמרון

בוריס ג'ונסון (רויטרס)

בוריס ג'ונסון, האיש שהוביל את הקמפיין ליציאת בריטניה מהאיחוד האירופי, כינס היום (חמישי) מסיבת עיתונאים, בה הכריז כי הוא לא מתכוון להתמודד על ראשות מפלגת השמרנים וממשלת בריטניה. לאחר תוצאות משאל העם בממלכה, עלו הערכות בבריטניה לפיהן ג'ונסון, שכיהן בעבר כראש עיריית לונדון, יחליף את דיויד קמרון שהודיע על התפטרותו.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת  

"אני לא אתמודד על תפקיד ראש הממשלה", הודיע ג'ונסון במסיבת העיתונאים. ג'ונסון התייחס גם לתוצאות משאל העם ואמר: "בשבוע שעבר העם של הארץ הזאת בחר בדרך חדשה למען המדינה".

אחרי ההודעה הדרמטית של ראש הממשלה הבריטי קמרון על התפטרותו בעקבות ההפסד במשאל העם, אמר ג'ונסון כי "בריטניה תמשיך להיות מעצמה אירופית", והבטיח כי צעירים במדינה יכולים לצפות לעתיד בטוח יותר ומשגשג יותר.

בדבריו התייחס ג'ונסון להודעת ההתפטרות של דיוויד קמרון, ראש הממשלה וראש מפלגת השמרנים אותה הוא מייצג, ואמר: "אני מכבד את ההחלטה שלו, אני מכיר את דיוויד שנים רבות והוא אחד הפליטיקאים המזהירים של זמננו".