כוחות הביטחון בטורקיה פשטו על תאי דאע"ש: 13 חשודים במעורבות בטרור נעצרו

לאחר מתקפת הטרור בנמל התעופה באיסטנבול בה נרצחו 42 בני אדם, פשטו כוחות מיוחדים של משטרת טורקיה על תאי טרור של הארגון באיסטנבול ובאיזמיר. חשודים נעצרו בחשד לסיוע וגיוס לארגון הג'יהאד הקיצוני

יותר מיממה לאחר מתקפת הטרור בנמל התעופה באיסטנבול בה נרצחו 42 בני אדם, בטורקיה פושטים על תאי הטרור של דאע"ש: משטרת טורקיה ביצעה היום (חמישי) פשיטה על 16 מוקדים החשודים שהתנהלו בהם תאי טרור של הארגון באיסטנבול ובעיר איזמיר, כך מדווחת סוכנות הידיעות הממשלתית הטורקית.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת  

על פי הדיווח, כוחות מיוחדים ללוחמה בטרור של המשטרה הטורקית ביצעו את הפשיטות בכמה שכונות שמוגדרות "שכונות פועלים" באיסטנבול בהן השכונות פנדיק, בשקסהיר וסולטן ביילי. תשעה חשודים במעורבות בטרור נלקחו לחקירה בחשד שעמדו בקשר עם אנשי דאע"ש בסוריה באיסטנבול ובאיזמיר, 13 נעצרו - בהם שלושה זרים. הם חשודים במעורבות בטרור - במימון, גיוס ואספקת סיוע טכני לאנשי הארגון הג'יהאד הסוני הקיצוני.

פשיטות על 16 מוקדים באיסטנבול ואיזמיר (רויטרס)

ראש ממשלת טורקיה וגורמים בקהילת המודיעין הבינלאומית סבורים שארגון דאע"ש הוא האחראי לפיגועים בערב יום שלישי, למרות שהארגון לא נטל עד כה אחריות רשמית לפיגוע. טורקיה לוקחת חלק בקואליציה שארצות הברית מובילה למלחמה בארגון דאע"ש וגם מארחת בשטחה שלושה מיליון פליטים שהגיעו למדינה, אחרי יותר מחמש שנים של מלחמת אזרחים בסוריה השכנה.