"בחירת טראמפ לנשיא ארה"ב מסוכנת"

נשיא צרפת פרנסואה הולנד מזהיר מפני בחירתו של דונלד טראמפ לנשיא ארה"ב. לטענתו, מדובר בתרחיש מסוכן – שיסכן את מערכת היחסים בין מדינות אירופה לבין ארה"ב

אזהרה נוקבת מפריז (רויטרס)

נשיא צרפת פרנסואה הולנד התבטא בחריפות נגד האפשרות שדונלד טראמפ ייבחר לנשיא ארצות הברית בחודש נובמבר הקרוב. לטענת הנשיא הצרפתי, "זהו תרחיש מסוכן".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

את הדברים אמר הולנד בריאיון לעיתון צרפתי. הוא הוסיף כי לצד הסכנה, בחירתו של טראמפ "תסבך את מערכת היחסים שבין וושינגטון לבין מדינות אירופה".

על פי סקר שפורסם היום לקראת הבחירות לנשיאות בנובמבר, המועמדת הדמוקרטית הילרי קלינטון מובילה כעת בפער של 11%. 45.3% מהציבור האמריקני תומכים בה, לעומת 34.1% תמיכה בטראמפ. מדובר בירידה קלה עבור קלינטון, שנהנתה מפער של 14% בסקרים קודמים.

טראמפ מעורר מחלוקת באירופה (רויטרס)

טראמפ ידוע במערכת היחסים המורכבת שלו עם מיעוטים שונים. הוא התבטא בעבר באופן שנוי במחלוקת ביחס להיספאנים בארצו, והציע "לסמן מוסלמים" בארצות הברית. הוא התעמת בעבר עם ראש עיריית לונדון המוסלמי סאדיק קאן, לאחר דבריו לפיהם יש לאסור כניסת מוסלמים שאינם אזרחים אמריקנים לשטחה של ארצות הברית.

הנשיא ברק אובמה אמר הערב במהלך מסיבת עיתונאים משותפת עם מנהיגי קנדה ומקסיקו כי "למי שיהפוך לנשיא הבא של ארה"ב צריך להיות אינטרס עמוק לקיים מערכת יחסים חזקה עם מקסיקו". הנשיא המקסיקני אנריקה פניה נייטו אמר אחרי דבריו של אובמה כי הוא "מתנגד לפוליטיקאים שמשתמשים בדמגוגיה כדי להתנגד לגלובליזציה". זאת, בתשובה לשאלה על ההשוואה שעשה בין טראמפ להיטלר.