‫טייס המשנה "לקה בעבר בדיכאון"‬

מכרים וקרובים המומים התאספו ליד ביתו של אנדראס לוביץ (28), טייס המשנה שריסק בכוונה את מטוס "ג'רמן ווינגס". חבריו: "ב-2008 הפסיק את לימודי הטיסה בשל דיכאון". שכנים: "היה אדם נורמטיבי ושקט". פרופיל‬

‫טייס המשנה "לקה בעבר בדיכאון"‬ (רויטרס)

שעות לאחר שהתביעה במרסיי הודיעה רשמית כי טייס המשנה של טיסת "ג'רמן ווינגס" ריסק את המטוס בכוונה, בעולם כולו עוסקים כעת בשאלה אחת - מה יכול היה לגרום לטייס צעיר ומצליח לגדוע בבת אחת את חייהם של 150 בני אדם ולרסק מטוס נוסעים מסחרי על צלע הר.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

רמז אפשרי אחד לכך שמצבו הנפשי של אנדראס לוביץ היה רעוע סיפקה חברה שלו לספסל הלימודים בריאיון לעיתון בגרמניה. לדבריה, ב-2008 לקח לוביץ הפסקה מהכשרת הטיסה שלו. "ככל הנראה הוא סבל מדיכאון ומשחיקה", סיפרה. בלופטהאנזה אישרו מוקדם יותר כי אכן חלה הפסקה במהלך ההכשרה של לוביץ, אך לא הסבירו מה עומד מאחוריה.

פתח בית משפחת לוביץ (רויטרס)

הוריו של לוביץ, המתגוררים בעיירה מונטאבאור בדרום מערב גרמניה, הגיעו היום לאתר ההתרסקות בדרום צרפת כמו בני משפחותיהם של יתר הנוסעים ואנשי הצוות. הדיילי מייל הבריטי מדווח כי רק דקות ספורות לפני מסיבת העיתונאים שבה נחשף כי בנם הוא שריסק את המטוס, קיבלו ההורים את הבשורה הבלתי נתפסת. "הם הגיבו בשוק ובאימה מוחלטים", סיפר עד ראייה.

הריסות המטוס

"הוא היה נורמלי לחלוטין"

בשעות האחרונות פשטה משטרת גרמניה על בית משפחת לוביץ במוטאבאור וכן על דירתו בדיסלדורף, שם התגורר על פי דיווחים שונים עם בת זוג. מכרים וחברים של טייס המשנה סיפרו היום לכלי התקשורת שצובאים על עיירת הולדתו כי אנדראס לוביץ שהם הכירו היה אדם חביב וידידותי שהגשים את חלומו להיות טייס והיה מאושר עקב כך.

תדהמה במוטאבאור (רויטרס)

כבר כשהיה בן 14 הצטרף לוביץ למועדון טיסה בעיירה שבה התגורר. "ראיתי אותו בסתיו האחרון והוא נראה היה במצב רוח טוב", סיפר חבר ותיק במועדון הטיסה. "הוא שמח על העבודה שהייתה לו ב'ג'רמן ווינגס' ואני זוכר אותו כבחור שקט וידידותי".

הריסות המטוס (רויטרס)

"הוא היה נורמלי לחלוטין", אמר מכר שלו לתחנת רדיו מקומית. "הוא שמח מאוד מהעבודה שלו ולא היו לו שום בעיות. אני לא חושב שהוא יכול היה לעשות דבר כזה". בבית הוריו נותרו היום הווילונות מוגפים כשארבע ניידות משטרה חונות מבחוץ.

חבב מוזיקה אלקטרונית ובאולינג 

גם עמוד הפייסבוק של לוביץ, שנסגר ביממה האחרונה, לא סיפק רמזים של ממש למניע אפשרי למעשה המחריד. מלבד החיבה שלו לטיסה התעניין לוביץ גם בגאדג'טים, במוזיקה אלקטרונית ובבאולינג. חיי החברה שלו התרכזו בעיקר בעיר הסמוכה קובלנץ.

חוקרי ההתרסקות צפויים להתמקד בחייו האישיים ובניסיון המקצועי שלו בניסיון לקבל תמונת מצב של מצבו הנפשי. "מערכות יחסים, מצבו הכלכלי וכן ההיסטוריה המקצועית והרפואית שלו יעמדו במוקד החקירה", הסביר רוברט בור, פסיכולוג תעופה.

מטוס ג'רמן ווינגס (רויטרס)

"הם ישוחחו עם טייסים שעמם טס בשבועות האחרונים כדי לברר האם היה משהו חריג בהתנהגות שלו, בגישה שלו או במקצועיות שלו", הוסיף. "זה אירוע חריג ביותר כשטייס מרסק את המטוס של עצמו".