תיעוד: המחבלים שניות לפני הפיצוץ

בתמונות חדשות שנקלטו במצלמות האבטחה בנמל התעופה אטאטורק באיסטנבול נראים שניים מתוך שלושת המחבלים בטרם פתחו בירי לכל עבר ופוצצו את המטענים שנשאו על גופם. מניין ההרוגים במתקפת הטרור עלה ל-41 בני אדם

מצלמות האבטחה מנמל התעופה אטאטורק באיסטנבול חושפות היום (רביעי) תמונות חדשות של שניים מתוך שלושת המחבלים שביצעו את הפיגוע הקשה בו נרצחו 41 בני אדם. השניים צולמו רגעים ספורים לפני הפיצוצים והירי בנמל התעופה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

נשיא ארה"ב ברק אובמה שוחח בטלפון עם הנשיא ארדואן והציע לממשל הטורקי עזרה במאמצי חקירת האירוע. "אנו עומדים לצד העם הטורקי ונעשה את כל הדרוש כדי שאירועים כאלה לא יישנו", אמר אובמה. דובר הבית הלבן ג'וש ארנסט אמר כי "נחלוק בכל מידע שעשוי להיות מועיל במאמצי החקירה, אך אין לנו כל מידע לגבי מבצעי הפיגוע".

בסרטון ממצלמות אבטחה מהטרמינל, שנחשף אתמול, נראה אחד המחבלים המתאבדים שביצעו את הפיגוע, כשהוא רץ חמוש בנשק בסביבת נוסעים מבוהלים שנמלטים לכל עבר. הצילומים חשפו גם את גבורתו של איש אבטחה או שוטר מקומי שהתעמת עם המחבל וירה בו. המחבל נפל לרצפה - וכעבור שניות פוצץ את עצמו.

בסרטון ניתן לראות את המחבל, לבוש שחורים, מגיח בריצה ואנשים בורחים לכל הכיוונים. המחבל עובר בריצה את אחת החנויות, כשמאחורי הפינה עומד שוטר או איש אבטחה, שמזהה אותו ויורה בו מטווח של מטר או שניים.

המחבל נראה כשהוא נופל לקרקע ונשקו עף מידיו למרחק של כמה מטרים. השוטר עומד מעליו ואז ככל הנראה מבין שהוא נושא מטען חבלה וממהר לברוח. המחבל נותר שכוב על רצפת הטרמינל במשך שניות ארוכות, ובשלב מסוים נראה מרים את ידו. לאחר מספר שניות מחריד פיצוץ עז את המבנה.

המחבלים הגיעו לנמל התעופה במונית

41 בני אדם נהרגו ו-239 נוספים נפצעו כששלושה מחבלים מתאבדים פוצצו עצמם באולם הנוסעים של נמל התעופה. ראש ממשלת טורקיה בינאלי ילדרים הצהיר כי ארגון דאע"ש עומד מאחורי הפיגוע, אך ארגון הטרור טרם לקח אחריות.

נשיא טורקיה, רג'פ טאיפ ארדואן, גינה בחריפות את הפיגוע וראש ממשלת טורקיה הבהיר כי שלושת המחבלים פתחו באש כשהגיעו לנמל התעופה. לאחר זמן מה השלושה פוצצו את עצמם כשעל גופם מטענים רבי עוצמה, שהובילו להרוגים רבים. לדבריו, שלושת המחבלים המתאבדים הגיעו לשדה התעופה במונית.