אימה באיסטנבול: "מקווים שהסיוט הזה כבר יסתיים"

נוסע ישראלי שהיה אמש בנמל התעופה "אטאטורק" באיסטנבול תיעד את הפאניקה בטרמינל בזמן הפיגוע. בסרטון נראים אנשים רצים לכל עבר ועובדים נוטשים את הדלפקים. ישראלים רבים עדיין תקועים וממתינים לטיסות ארצה. כך זה נראה

תיעוד מיוחד: דקות ספורות לאחר סדרת הפיצוצים שהרעידה אתמול (שלישי) את נמל התעופה הבינלאומי אטאטורק באיסטנבול, נראים הנוסעים המבוהלים רצים לכל עבר ונוטשים את דלפקי חברות התעופה. ישראלים רבים עדיין תקועים בנמל התעופה וממתין לחידוש הטיסות חזרה ארצה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

בסרטון שצילם שמעון סלוק עבור חדשות 2 Online ברגעים שלאחר הפיגוע נראים הנוסעים בנמל התעופה כשהם שרויים בהלם. חלק מעובדי חברות התעופה נראים נמלטים מעמדות הבידוק, ואילו התורים בדלפקים נותרו ריקים לאחר שהנוסעים השאירו את חפציהם וברחו.

"הדלפקים נשארו ריקים", איסטנבול (רויטרס)

"במשך 4 שעות לא נתנו לנו לרדת מהמטוס, וזה היה סיוט בפני עצמו", סיפרו לחדשות 2 Online נמרוד ואירית שניר נחתו שנחתו באיסטנבול דקות ספורות אחרי הפיגוע, בדרכם מדנמרק לישראל. מאז הפיגוע, הם ממתינים כמו ישראלים רבים לטיסה שתיקח אותם חזרה לנמל התעופה בן גוריון. "היה כאן חשש אדיר, היו על המטוס אנשים בלחץ מטורף וניסו כל הזמן להרגיע אותם. העובדה שלא היה מזגן והרגיש כאן כמו סאונה לא עזרה".

"אנשים ברחו לכל עבר" (רויטרס)


בני הזוג טסו לחו"ל לכבוד יום ההולדת של נירית, אך החגיגות הסתיימו בטון צורם. "כשהורידו אותנו מהמטוס היה בשדה ברדק אחד גדול", המשיכו. "זכוכיות והרס בשני המוקדים ואלפי טורקים בחוץ שבוכים ומתחבקים, אף אחד לא ידע מה קורה. לא הצלחנו למצוא נציג של חברת התעופה שיסביר לנו מה עושים. עכשיו אנחנו יודעים שהטיסה חזרה נקבעה לצהריים ואנחנו מקווה שהיא תצא בזמן והסיוט יסתיים.

"נמשיך לנסוע עם טורקיש"

גיגי לוין, מדריך טיולים ישראלי נתקע אף הוא יחד עם קבוצת מטיילים בנמל התעופה באיסטנבול. "נחתנו בסביבות השעה 22:00 בלילה, ממש 3-4 דקות אחרי הפיגוע", שחזר בתכנית "הבוקר של קשת". "בשעות הראשונות לא היה עם מי לדבר, לא בגלל שהטורקים לא רצו, אלא כי פשוט לא היה עם מי. כל אדם נתן אינפורמציה סותרת שונה ואחרת והסתובבנו מדלפק אחד לשני".

"עדיין תקועים", (רויטרס)

לוין, שהיה אף הוא בדרכו מדנמרק לישראל, הבהיר כי האירועים בטורקיה לא ישנו את הרגליו וכי ימשיך לטוס עם חברות תעופה טורקיות. "זה לא ממש משנה לנו", הבהיר. "צריך לזכור שאירועים כאלו התרחשו גם בפריס ובבריסל. העולם הרבה פחות בטוח בשנים האחרונות. מה שנותר לנו הוא להחזיק אצבעות שהטיסה ארצה תצא בזמן".

"דאע"ש אחראי"

36 בני אדם נהרגו ו-147 נוספים נפצעו כששלושה מחבלים מתאבדים פוצצו עצמם באולם הנוסעים של נמל התעופה. ראש ממשלת טורקיה בינאלי ילדרים הצהיר כי ארגון דאע"ש עומד מאחורי הפיגוע, אך ארגון הטרור טרם לקח אחריות. במשרד החוץ בישראל עדכנו הבוקר כי נוצר קשר עם הישראלי האחרון שהוגדר כמנותק קשר, ולכן ניתן לקבוע כי אין נפגעים ישראלים.

"דאע"ש אחראי", יילדרים (רויטרס)

נשיא טורקיה, רג'פ טאיפ ארדואן, גינה בחריפות את הפיגוע וראש ממשלת טורקיה הבהיר כי שלושת המחבלים פתחו באש כשהגיעו לנמל התעופה. לאחר זמן מה השלושה פוצצו את עצמם כשעל גופם מטענים רבי עוצמה, שהובילו להרוגים רבים. לדבריו, שלושת המחבלים המתאבדים הגיעו לשדה התעופה במונית.