דונלד טראמפ: "איום הטרור חזק מאי פעם"

איל ההון שצפוי להתמודד על הנשיאות מטעם הרפובליקנים התבטא בתקיפות לאחר הפיגוע באיסטנבול. בבית הלבן הביעו תמיכה בטורקיה, מזכיר המדינה קרי הדגיש את החובה המתמדת להצליח במאבק בטרור, וקלינטון הצהירה שאסור לארה"ב להרפות מהמאבק בטרוריסטים

בכירי הפוליטיקאים האמריקנים הגיבו לפיגוע ההתאבדות באיסטנבול, בו נהרגו אתמול בלילה (שלישי) לפחות 36 בני אדם. המועמד הצפוי של המפלגה הרפובליקנית לנשיאות דונלד טראמפ התבטא בחריפות: "איום הטרור חזק מאי פעם", טען. מנגד, גם בכירי המפלגה הדמוקרטית - הנשיא ברק אובמה, מזכיר המדינה ג'ון קרי והמועמדת המצופה לנשיאות הילרי קלינטון - לא נשארו אדישים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"אויבנו ברוטליים וחסרי עכבות, הם יעשו הכל כדי לרצוח את מי שאינו סר לעמדתם", הצהיר טראמפ. "חובתנו לפעול עכשיו להגן על אמריקה מפני הטרוריסטים ולעשות כל מה שכוחותינו מסוגלים כדי לשמור את ארצנו בטוחה", הוסיף.

בבית הלבן בחרו להביע אמפתיה לטורקיה, שמרבית ההרוגים בפיגוע הם אזרחיה. "אנו עומדים לצדכם באופן הנחרץ ביותר", נמסר מוושינגטון. מזכיר המדינה קרי התייחס גם הוא לפיגוע וקבע: "אנחנו נדרשים להצליח בסיכול הטרור 24 שעות ביממה, שבעה ימים בשבוע, 365 ימים בשנה. הטרוריסטים יודעים שניתן לפוצץ שדה תעופה ומספיקה הצלחה אחת, אפילו של 10 דקות".

קלינטון בחרה, בדומה לטראמפ וקרי, להתייחס למאבק בטרור - אך התנסחה אחרת מאשר יריבה הצפוי במרוץ לנשיאות. לדבריה, הפיגוע מוכיח כי אסור לארצות הברית להרפות ממעורבותה במאבק בטרור שהיא ניצבת מולו.