"אנשים רצו, החלה מהומת עולם"

לפי שעה לא ידוע על ישראלים שנפגעו בפיגוע הקטלני בטורקיה. עם זאת, מספר ישראלים נמצאים במקום ומספרים על הרס ובהלה גדולה ששררה במקום. "החלה מהומת עולם, ראינו את כולם רצים בבהלה", סיפר אחד הישראלים במקום

נמל התעופה הערב.

לפחות עשרה ישראלים שהו בטרמינל של נמל התעופה אטאטורק באיסטנבול בזמן מתקפת הטרור במקום. מדובר בקבוצת ישראלים שהיו בטיול במרוקו ועמדו להמריא לישראל. "ברגע שהגענו לנמל, התחילה מהומת עולם", סיפר לחדשות 2 שמעון, אחד מחברי הקבוצה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"ראינו את כל ההמונים שעמדו בתור לבידוק, כולם רצו, צעקו, שאגו", הוסיף. "הם ברחו לכל מקום בטרמינל, למשרדים, לשירותים, לכל מקום שהצליחו להיכנס. כולם נפלו, היה הרבה בכי". למרבה המזל בשלב זה לא ידוע על ישראלים שנפגעו במתקפת הטרור. חדר המצב של משרד החוץ פועל במתכונת חירום וניתן לקבל מידע במספר: 02-5303155.

"זו תקופה עמוסה מאוד באיסטנבול, גם תיירים, גם אנשי עסקים, וכמובן המקומיים בשבוע האחרון של הרמדאן", סיפר הערב לחדשות 2 נזיה קבלאן, עיתונאי ישראלי שנמצא באיסטנבול. "מיד אחרי הפיגוע ראיתי רחובות שנחסמו, אנשים פשוט היו בהלם, כולם היו בבהלה".

גיגי, שהדריך קבוצת ישראלים שעשתה את דרכה בחזרה מקופנהגן לישראל ונחתה באיסטנבול, סיפר גם הוא על המתרחש: "חזרנו מקופנהגן, ובמשך שעתיים לפחות נשארנו בתוך במטוס, מבלי שנתנו לנו לרדת. במטוס המצב בסדר גמור, כולם בסדר ועדכנו בבית והצוות בסדר גמור. מעבר לעייפות אין שום דבר קריטי בקבוצה".