פולקסווגן תשלם 15 מיליארד דולר

10 חודשים לאחר שהתפוצצה פרשת זיהום האוויר של ענקית הרכב, חתמה החברה על הסכם פיצויים מול הרגולטור האמריקני. החברה תשלם מיליארדים פיצויים לבעלי הרכבים שנפגעו ואף תקצה משאבים לקידום פרויקטים של אנרגיה נקייה

(רויטרס)

לאחר שערוריית זיהום האוויר ברכבי הדיזל של החברה, חתמה "פולקסווגן" על הסכם שלפיו תשלם פיצויים על סך 15 מיליארד דולרים לבעלי הרכבים שנפגעו מהתרמית. כמו כן יוקצה חלק מהכסף לקידום תכניות של אנרגיה נקייה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

על פי ההסכם המסתמן, יפוצו בעלי הרכבים על פי שווים המוערך של הרכבים יחד עם השווי המוערך שלהם מאז התגלתה התרמית בחודש ספטמבר האחרון.

ההסכם ייחתם לאחר שיחות רבות בין החברה לרגולטור האמריקני, וכעת מתנהלים דיונים בנושא הסכם דומה עם הרגולטור באירופה. ההסכם אינו כולל את החקירה הפלילית שעדיין נערכת נגד החברה על ידי מחלקת המשפטים האמריקנית.

בחודש ספטמבר האחרון הורו הרשויות בארצות הברית לפולקסווגן לבצע ריקול (קריאה חוזרת) של כמעט חצי מיליון מכוניות, בטענה שהיצרנית התקינה באופן בלתי חוקי תוכנה בדגמי הדיזל שלה כדי לחמוק מרמות תקינה של זיהום אוויר.

סוכנות ההגנה על הסביבה (EPA) האשימה את החברה בשימוש בתוכנה שמזהה מתי המכונית עוברת בדיקות תקופתיות של פליטת פחמנים. התוכנה מופעלת רק בזמן בה מתבצעת בדיקה כזאת. בזמנים רגילים, התוכנה כבויה ומאפשרת למכוניות של פולקסווגן לפלוט זיהום אוויר של עד פי 40 מהמותר לפי חוק האוויר הנקי בארצות הברית.