"בריטניה היא רק הראשונה לצאת"

דיון מתוח נערך הבוקר בפרלמנט האירופי, כשחבר הפרלמנט מטעם אנגליה עקץ את הנוכחים באולם ואמר להם כי מעולם הם לא החזיקו בעבודה הגונה. אחד מחברי הפרלמנט השיב לו כי הוא כלל לא רצוי: "נלחמת על יציאה מכאן, אז למה אתה כאן?". בהמשך היום ייפגשו ראשי מדינות האיחוד, בהם גם דיוויד קמרון

"מדינות נוספות עוד יפרשו". פרג' (רויטרס)

מתיחות גדולה ועקיצות הדדיות נרשמו היום (שלישי) במהלך דיון הפרלמנט האירופי לאחר החלטת בריטניה לפרוש מהאיחוד. חבר הפרלמנט האירופי מטעם אנגליה, נייג'ל פרג', המשמש גם כראש מפלגת הימין הקיצוני "יוקיפ", מפלגת העצמאות הבריטית, תקף בנאום חריף את חברי הפרלמנט.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"בריטניה היא רק הראשונה לעשות זאת, ומדינות נוספות עוד ייצאו מהאיחוד האירופי", הוא טען בנאומו. פרג' גם אמר לנוכחים בפרלמנט האירופי כי מעולם הם לא החזיקו בעבודה הגונה.

מנגד אמרו חברים בפרלמנט כי פרג' משתמש בפרופגנדה נאצית. "אני מופתע מזה שאתה כאן", אמר חבר הפרלמנט ז'אן קלוד יונקר לפרג' בנאום התגובה שלו. "נלחמת על יציאה מכאן, העם הבריטי הצביע לצאת מכאן, אז למה אתה כאן?".

בתוך כך, בהמשך היום צפויים להיפגש בבריסל ראשי מדינות האיחוד האירופי, בהם גם ראש ממשלת בריטניה המתפטר דיוויד קמרון, והם צפויים לדון על ההתפתחויות האחרונות במדינתו.

הצדדים הגיעו להסכמה על כך שבריטניה לא תפעיל באופן מידי את סעיף 50 ותתחיל את המגעים ליציאה מהאיחוד האירופי, אלא מי שיעשה זאת יהיה מי שיחליף את דיוויד קמרון בתפקיד, וזה יקרה בעוד 10 שבועות לכל היותר, עד 2 בספטמבר, כפי שקבעה אתמול הוועידה של המפלגה השמרנית.