"נמשיך עד הגמר": ריאיון עם צעירה איסלנדית שלא מפסיקה לחייך

גם הבוקר התושבים שנשארו באיסלנד ממשיכים לחגוג את ההישג המדהים באליפות אירופה בכדורגל. "העפנו את אנגליה שוב מאירופה", אומרת בריאיון לחדשות 2 Online הארפה. שניים מאחיה היו באיצטדיון בצרפת ועודדו את חבריהם לבית הספר. "כולם מכירים את כולם", היא אומרת ומבטיחה שהנבחרת הולכת עד הסוף - עד הגמר

אופראם איסלנד (קדימה איסלנד)! - כך מברכת הבוקר (שלישי) הארפה הלדורסדוטירך מאיספיורדור שבצפון איסלנד בשיחה עם חדשות 2 Online בעקבות ההישג המדהים של נבחרת הכדורגל של ארצה. "אני לא מצליחה להפסיק לחייך, אני לא מצליחה להביע את עצמי אני חסרת מילים". הארפה מספרת כי אמש חזתה בניצחון הסנסציוני על אנגליה בשלב שמינית הגמר יחד עם עשרות חברים: "זה מדהים להרגיש שכל העולם מעודד את איסלנד".

 רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"אני גאה בקבוצה ובכל האנשים שעודדו את הקבוצה וטסו לצרפת כדי לעודד את הקבוצה", אומרת הארפה בהתרגשות. היא מספרת ששניים מאחיה היו אמש במשחק בצרפת וסיפרו לה שההרגשה הייתה מדהימה. "להיות עם כל כך קטן, עם אוכלוסיה קטנה ששולטת במגרש, במשחק אפשר לשמוע את הקהל האיסלנדי מעודד ושר, אנחנו מלאי אושר היום", היא משתפת בתחושות הגאווה.

הואהדת שלא מפסיקה לחייך

כשהאחים של הארפה מעודדים, הם מעודדים אנשים שהם מכירים אישית, לא סלבריטאים. "אנחנו לא כל כך רבים, האחים שלי עבדו עם חלק מהם (השחקנים), הם היו איתם בבית ספר כולם מכירים את כולם", היא אומרת.

אז מה סוד ההצלחה של הנבחרת האיסלנדית? "חד משמעית - עבודה קשה. כל השחקנים שלנו משחקים בעולם, בבריטניה או נורווגיה. זו עבודה קשה ויש אנשים שעומדים מאחורי זה בנבחרת הלאומית", מסבירה הארפה.

כותרת העיתונים היום באיסלנד נעות מהכותרת המתבקשת "ניצחנו" לכותרות קצת יותר עוקצניות "סילקנו את אנגליה החוצה מאירופה, שוב, שלחנו אותם הביתה". מה יהיה ברבע הגמר, מה יהיה נגד צרפת המארחת? "יש לנו קבוצה, רוח קבוצתית ואיך שהם נלחמים... זה לא היה המשחק הטוב ביותר אתמול, הם יכולים להיות חזקים יותר ולהילחם חזק יותר, לכן אני חושבת שהם יכולים להגיע לגמר", אומרת לנו הארפה בביטחון. "אופראם איסלנד", היא חוזרת על קריאת הניצחון.