תוקנה בהצלחה הקופסה השחורה של המטוס המצרי שהתרסק

כרטיס הזיכרון של הקופסה השחורה של מטוס איג'פטאייר שהתרסק לפי כחודש וחצי שוחזר בהצלחה - כך נמסר מצוות החקירה המצרי שמונה לבחון את נסיבות התרסקות. לדברי החוקרים, כעת ניתן להאזין להקלטות מתא הטייס ולנסות להבין מה הוביל להתרסקות המטוס

חברת "אייג'פט אייר" (רויטרס)

צוות החקירה המצרי שמונה לבחון את התרסקות המטוס איג'פט- אייר לפני כחודש וחצי הודיע הלילה (שלישי) כי הצליח לשחזר את כרטיס הזיכרון של הקופסה השחורה של המטוס. לדברי הצוות, "בתוך שעות" ניתן יהיה להאזין להקלטות תא הטייס ולנסות ולהבין מה הוביל להתרסקות המטוס.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

הקופסה השחורה של טיסה MS804 שהתרסקה בדרכה מפריז לקהיר ועלייה 66 נוסעים ואנשי צוות אותרה בסמוך להריסות המטוס כ- 290 קילומטרים צפונית לעיר המצרית אלכסנדריה, מעט דרומית מהמקום בו התקבלו האותות האחרונים מן המטוס. אולם לאכזבת צוות חקירת ההתרסקות, כרטיס הזיכרון של הקופסה השחורה ניזוק כך שלא ניתן היה לפתוח את ההקלטות. בשל כך, נשלחו בתחילת השבוע שרידי הקופסה לצרפת לצורך ביצוע שחזור של כרטיס הזיכרון.

בהצהרה שפרסמה ועדת החקירה המצרים נמסר כי כרטיס הזיכרון שוחזר בהצלחה "על ידי מעבדת משרד חקירות תאונות הצרפתית". הכרטיס יישלח בחזרה למעבדה בקהיר כדי לנתח את הנתונים לדברי הוועדה, ב"תוך שעות" ניתן יהיה להאזין להקלטות תא הטייס ובכך אולי לשפוך אור ולהבין מה גרם להתרסקות המטוס האם מדובר בתקלה טכנית או שמה בפיגוע טרור.

מסלול הטיסה (חדשות 2)