שתי סוכנויות נוספות הורידו את דירוג האשראי של בריטניה

בעקבות החלטת בריטניה לעזוב את האיחוד האירופי, הודיעה סוכנות S&P על הורדת דירוג האשראי של בריטניה – משלושה A לשני A. אליה הצטרפה לאחר שעות ספורות גם סוכנות דירוג האשראי פיץ'. ראש הממשלה הבריטי בפרלמנט: "לא יהיה משאל עם נוסף"

בריטניה, בשבוע שעבר (רויטרס)

מכה לבריטניה בעקבות החלטתה לעזוב את האיחוד: אחרי סוכנות דירוג האשראי "מודי'ס", גם סוכנות S&P הורידה היום (שני) את דירוג האשראי המושלם של בריטניה בשני שלבים - משלושה A לשני A. הסוכנות הבהירה כי בעקבות תוצאות משאל העם הדירוג עלול לרדת עוד יותר. שעות אחדות לאחר מכן החליטה גם סוכנות פיץ' להוריד את דירוג האשראי בשלב אחד - מ-AA+ ל-AA.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת  

"תחזית הדירוג השלילית משקפת את הסיכון הכלכלי ואת מעמדו של מטבע הליש"ט כמטבע רזרבי", אמרו בסוכנות דירוג האשראי S&P. "בהמשך עשוי להיות סיכון גם לשלמות החוקתית והכלכלית של בריטניה אם ייערך משאל עם על עצמאות סקוטלנד".

בנאום שנשא היום בפני הפרלמנט הבריטי, הבהיר ראש ממשלת בריטניה דיוויד קמרון כי לא יהיה משאל עם נוסף משום שצריך לכבד את ההחלטה. "לא יכול להיות שום ספק לגבי התוצאה", אמר קמרון. "גם הממשלה הסכימה איתי הבוקר שההחלטה צריכה להתקבל".

ביום שבת הורידה סוכנות "מודי'ס" את הדירוג של בריטניה מ"יציב" ל"שלילי" והסבירה כי הצעד נבע בעיקר מצפי להמשך המגמה הזו בעתיד הקרוב, וכן בשל התחזיות לצמיחה הנמוכה שצפויה בשל המהלך.‎