פצועים מדקירות בהפגנה בקליפורניה

דיווח ראשוני בארה"ב על "אירוע רב נפגעים" בבירת קליפורניה, סקרמנטו. על פי הדיווח שהגיע מדוברות מכבי האש בעיר, מספר בני אדם נדקרו במהלך עימותים בין מפגינים לבין ניאו-נאצים. חמישה בני אדם פונו לבית חולים כשהם סובלים מפצעי דקירה וחלק מהם במצב קשה

לפחות 7 בני אדם נפצעו במהלך מהומות אמש (ראשון), מול בניין הקפיטול בסקרמנטו בירת קליפורניה. במקום פרצו עימותים בין המפגינים לבין פעילים ניאו-נאציים - כך מדווחים בארה"ב.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

על פי הדיווחים, חמישה בני אדם הועברו לבתי חולים באזור לאחר האירוע שהוגדר על ידי מכבי האש "אירוע רב נפגעים". הפצועים סובלים מפצעי דקירה וחלק מהם במצב קשה. קבוצת ניאו-נאציים תכננה במשך שבועות לערוך היום אירוע במקום, ומנגד נעשו מאמצים באמצעות הרשת החברתית לגייס פעילים שיפגינו נגדם במהלך האירוע.

הקטטה פרצה במהלך הפגנה של "מפלגת הפועלים השמרנית", המתוארת על ידיי "המרכז המשפטי לדרום העני", ארגון ללא מטרות רווח המבצע מעקב אחרי קבוצות גזעניות באר"ה, כקבוצה קיצונית של לבנים-לאומנים וניאו-נאציים.

אחד ממנהיגי הקבוצה, מאט פארוט, אמר כי כינסו את ההפגנה במטרה למחות על אירועי אלימות שארעו לאחרונה בכינוסים של המועמד הרפובליקני לנשיאות דונלד טראמפ. כשהגיעו חברי הקבוצה לבניין הקפיטול בעיר, מאות מתנגדים לקבוצה חיכו להם והחלה קטטה בין שני הצדדים.

ארגון האנטי-פאשיסטים של סקרמנטו, שהיה בין המוחים נגד, כתב בעמוד הבית שלו כי זו "חובתנו המוסרית" למנוע מה"נאצים של החוף המערבי" להשמיע את קולם ולקבל במה. "זו הסיבה שבגללה חייבים להשתיק את הקבוצה הזו", אמרה את המפגינות-נגד בתום האירוע האלים.

בין הפצועים באירוע יש כמה נפגעי דקירה. לפי שעה לא נשקפת סכנה לחייהם של הפצועים. לא דווח על מעצרים בקרב המתפרעים, אך עוצר הוכרז על מבנה הקפיטול.

מנהיג "מפלגת הפועלים השמרנים", מתיו היימבאך, מסר כי המפגינים ציפו לאלימות נגדם, למרות שתכננו הפגנה שוחרת שלום, וכי היו בידיהם אישורים לקיום ההפגנה כחוק. "היינו שם כדי לתמוך בלאומיות", אמר היימבאך, "היינו שם כדי לבטא את עמדתנו".