עשרות הרוגים בשיטפונות בארה"ב

לפחות 24 בני אדם נהרגו במערב וירג'יניה, עשרות אלפים מנותקים מחשמל מיום חמישי ונזקים כבדים נגרמו בכל רחבי המדינה בעקבות הצפות ענק. רבים נאלצו לעזוב את בתיהם בעקבות השיטפונות שהוגדרו כקשים ביותר מזה מאה שנה. "זה האסון הכבד ביותר שסבלנו", סיפר אחד התושבים. צפו בניסיונות החילוץ

לפחות 24 בני אדם נהרגו בהצפות ענק שפקדו את מדינת מערב וירג'יניה בארה"ב והוגדרו כשיטפונות הקשים ביותר במדינה במאה השנים האחרונות. מאות בני אדם חולצו ביומיים האחרונים מבתיהם המוצפים.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לחדשות 2 בפייסבוק  

במדינה ההררית ירדו מאז יום חמישי 254 מילימטרים של גשם - רבע מכמות הגשמים השנתית, דבר שגרם להצפת הנהרות באזור, שמפלסם עלה בצורה מסוכנת. לדברי גורמים רשמיים במדינה כ-66 אלף בתים נותרו ללא חשמל.

"חלק מהאנשים ישנו במכוניות עם ילדיהם וחיות המחמד שלהם", סיפרה קריסטין ריצ'מונד, מורה בבית ספר יסודי באזור שנפגע. "הרבה אנשים לא יכולים לשוב לבתיהם כדי לראות מה קרה להם".

"זה האסון הכבד ביותר שסבלנו"

באחת הערים שנפגעו באופן הקשה ביותר, וווייט סולפר ספרינגס, חלק מהתושבים איבדו את כל רכושם. "מעולם לא קרה דבר כזה בעיר הזאת, זה האסון הכבד ביותר שסבלנו", סיפר תושב העיר ניק גלובר.

במדינה הוכרז מצב חירום ב-44 מחוזות מתוך 55, כשמאמצי צוותי החירות ממוקדים על פינוי התושבים שנסחפו או נתקעו בבתיהם. כמה קבוצות של כנסיות באזור ארגנו ביקור באזורים שנפגעו כדי לספק מזון וביגוד.