"תכננו פיגועים נגד אוהדים במשחק שמינית גמר היורו"

המשטרה הבלגית עצרה 2 חשודים שתכננו לבצע פיגועים נגד ריכוזי אוהדים במהלך משחק שמינית גמר היורו בין הונגריה לבלגיה מחר. "הוא תכנן לפוצץ את עצמו ולהתאבד בין האוהדים", אמר בכיר במשטרה הבלגית, "נמשיך לפעול נגד הטרור, שעה אחרי שעה"

כוחות משטרה בבלגיה (ארכיון) (רויטרס)

משחקי היורו ממשיכים להתקיים בצל איומי הטרור על יבשת אירופה, והיום (שבת) מודיעה משטרת בלגיה על מעצר של שני אנשים שתכננו על פי החשד לבצע פיגוע במשחק שמינית הגמר מול הונגריה מחר. החשודים נעצרו בתום פעולה דרמטית של משטרת בלגיה צמוד לגבול הגרמני.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

משטרת בלגיה ממשיכה במעצרים של פעילי טרור בשטחה, ובמבצע שהתקיים היום בבוקר עצרו שני חשודים בפעילות טרור בעיירה קטנה סמוך לגבול הגרמני. לאחר תחקור השניים, התברר כי לפחות אחד מהם תכנן לבצע פעילות טרור ממש בימים הקרובים נגד אוהדי כדורגל שייתאספו לראות את משחק שמינית הגמר של בלגיה נגד הונגריה.

"הוא ככל הנראה תכנן לפוצץ את עצמו", טען בכיר במשטרת בלגיה. "ההערכה היא כי תכנן להגיע למקום בו אוהדים צופים במשחק במסך גדול ולפגוע בהם".

בשבוע שעבר הוגשו כתבי אישום נגד שלושה בני אדם שתכננו, לפי כתב האישום, לבצע פיגועים נגד אוהדי כדורגל במהלך הטורניר. ראש ממשלת בלגיה מסר כי "המשטרה הבלגית תמשיך לפעול נגד הטרור, שעה אחרי שעה".