היסטוריה בקולומביה: הפסקת אש בין המורדים לממשלה

אחרי יותר מ-50 שנה, שפיכות הדמים במדינה הדרום אמריקנית עומדת להגיע לסיומה. ארגון המורדים FARC והממשלה חתמו על הסכם הפסקת אש היסטורי, שיביא כך מקווים הצדדים, להסכם שלום קבוע

סוף לשפיכות הדמים בקולומביה (רויטרס)

ממשלת קולומביה וארגון הגרילה FARC חתמו על הסכם הפסקת אש היסטורי, לאחר יותר מחמישה עשורים של שפיכות דמים. ההסכם הדרמטי מהווה את סיומו של הקונפליקט האחרון בין הממשלות לארגוני השמאל הקיצוני בדרום אמריקה.

עדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לחדשות 2 בפייסבוק

בממשל הקולומביאני מקווים כי ההסכם שנחתם בהוואנה יסלול את הדרך להסכם שלום קבוע שייחתם בין הצדדים ויביא לסוף שפיכות הדמים שנמשכת מאז שנות ה-60. נצירת הנשקים הגיעה לאחר שלוש שנות משא ומתן, שלוו בתסכול רב ואירועי טרור רבים.

ראשיתו של הסכסוך בין הצדדים לפני יותר מ-50 שנה, אז החלה מחאה של תושבים בדרום אמריקה על פערי המעמדות במדינות השונות. אנשי ארגון FARC ודומיהם זעמו על מצבם הסוציו-אקונומי והחלו להילחם באנשי הממשל מתוך היערות ומקומות המסתור, חטפו תיירים, דרשו כופר ועסקו בסחר בסמים על מנת לממן את פעולותיהם.

ארגון הגרילה יניח נשקו (רויטרס)

כעת, לאחר ההסכם, המדינות שתיווכו בין הצדדים הצהירו כי הנשק יונח בשני הצדדים. התקווה היא כי בתוך 180 יום, ייחתם הסכם שלום קבוע.