גרמניה: חמוש לקח בני ערובה וחוסל‎

אדם עם מסכה ונשק התפרץ למתחם קולנוע בעיר וירנהיים באזור פרנקפורט והתבצר במקום, כשהוא מאיים על המבקרים. תחילה דווח על עשרות נפגעים, אך לאחר שהחשוד נורה למוות הודיעה המשטרה כי איש מלבדו לא נפגע מירי‎‏

דרמה בגרמניה: כלי תקשורת במדינה דיווחו הערב (חמישי) על אדם חמוש שפתח באש במתחם בתי קולנוע במערב המדינה, סמוך לעיר פרנקפורט, פצע עשרות ואף לקח בני ערובה. כוחות משטרה גדולים הגיעו למקום כיתרו את המתחם והצליחו לחסל את החשוד. אז התברר, כי איש מלבדו לא נפגע מירי וכלל לא ברור אם היה כזה. במשטרה הבהירו כי לא נמצא כל קשר לגורמי טרור וכי החשוד ככל הנראה מעורער בנפשו.

עדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לחדשות 2 בפייסבוק 

החשוד נכנס למתחם בתי הקולנוע "קינופוליס" בעיר וירנהיים והתבצר במקום עם מספר בני ערובה. לפי חלק מהדיווחים הוא השתמש בגז מדמיע. למקום הגיעו כוחות גדולים של משטרה, שהקיפו את המתחם ותוך זמן קצר דיווחו כי ירו למוות בחשוד - דיווח שאישר גם שר הפנים הגרמני.

כוחות משטרה גדולים במקום (טוויטר)

עוד התברר כי הירי היה של גז מדמיע בלבד וכי איש פרט ליורה לא נפגע. לדברי המשטרה, ליורה ככל הנראה אין כל קשר לגורמי טרור.

חמוש נכנס לבית הקולנוע (טוויטר)

איזור האירוע

האירוע בגרמניה מגיע על רקע הכוננות הגבוהה והחשש מפיגועי טרור באירופה בכלל ובצרפת בפרט במהלך טורניר היורו. לפני מספר ימים דווח כי 12 בני אדם נעצרו בבלגיה בחשד שתכננו פיגועי טרור בבירה בריסל. המעצר בוצע במסגרת סריקה נרחבת של משטרת בלגיה ב-40 בתים בכל רחבי המדינה. מהחקירה עולה כי החולייה תכננה לבצע את הפיגועים בזמן המשחק בין בלגיה ואירלנד שהתקיים ביום שבת במסגרת אליפות אירופה בכדורגל.

זירת האירוע, היום (טוויטר)

דיווח כי היורה נלכד (טוויטר)

בחודש מרס אירעה מתקפת טרור בבירת בלגיה, כששני מחבלים מתאבדים התפוצצו סמוך לדלפקי חברת התעופה "אמריקן איירליינס" בטרמינל הטיסות היוצאות, וכשעה לאחר מכן התפוצץ מחבל מתאבד בתחנת המטרו "מאלנבק", סמוך למטה האיחוד האירופי בעיר. 32 בני אדם נהרגו במתקפה, ו-340 נפצעו.