תיעוד: מתקפת ירי בין כנופיות סמוך לכפר האולימפי בריו

קצת יותר מחודש לפתיחת המשחקים, נשמעו היום צרורות של ירי על הציר הסמוך לכפר האולימפי, שבחודש אוגוסט הקרוב יעברו בו עשרות אלפי הספורטאים שיגיעו לברזיל מרחבי העולם. נוסעים בכביש מיהרו להשתטח על הרצפה מחשש שייפגעו

צרורות של ירי סמוך לכפר האולימפי: בעוד 7 שבועות ייפתחו בריו דה ז'ניירו שבברזיל המשחקים האולימפיים, אלא שלצד חששות של ספורטאים להגיע למדינה עקב נגיף הזיקה המכה בה - נראה שהביטחון האישי הולך והופך לסוגיה מדאיגה יותר ויותר עבור השלטונות והאזרחים לקראת האירוע הגדול.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת  

היום (רביעי) תועדה תקרית ירי חמורה על הציר המרכזי הסמוך לכפר האולימפי בריו, ושמוביל למתקני הספורט ולאולמות אליהם צפויים להגיע רבבות הספורטאים שיגיעו לריו מכל רחבי העולם באוגוסט הקרוב. במשך דקות ארוכות פתחו חברי כנופיות אויבות בצרורות של ירי - מה שגרם לנוסעים על הציר באותן השעות להשתטח במהרה על הכביש, מחשש שייפגעו.

הדרך הזו, המכונה בברזיל "דרך הטרור", ידועה בתקריות הירי המתרחשות לאורכה - ושהחריפו בחודשים האחרונים, מה שגורם לברזילאים רבים לחשוש לחייהם. הכביש הראשי הזה מוביל לא רק למתקני הספורט שנבנו לצורך האולימפיאדה, אלא גם לכמה משכונות המצוקה של ריו, הפאוולות, בהן פעילים חברי כנופיות הפשע.