ה"מאהב" של המחבל: הוא פעל מנקמה

גבר הטוען כי היה בקשר מיני עם עומאר מאטין, שרצח 49 בני אדם באורלנדו, סיפר בריאיון על היחסים ביניהם ואמר שלא מדובר בפיגוע. לדבריו, מאטין חשש כי נדבק ב- HIV ורצה לנקום: "הוא אמר לי - 'אני הולך לגרום להם לשלם על מה שעשו לי'"

"הולך לגרום להם לשלם". מאטין (רויטרס)

פרטים נוספים על עברו של מבצע הטבח במועדון הגאה: אדם שהתראיין לרשת תקשורת אמריקנית טען כי ניהל קשר מיני עם עומאר מאטין, שרצח 49 בני אדם במועדון הגאה באורלנדו לפני כשבוע וחצי. האיש, שזוהה בשם "מיגל", התראיין לרשת Univision וסיפר על הקשר ביניהם ועל תגובתו כאשר גילה את זהות הרוצח: "בכיתי בלי הפסקה. מה שגרם לי לרצות להגיד את האמת זו ההבנה שהוא לא עשה את זה מטרור, אלא מתוך נקמה לפי דעתי".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

מיגל סיפר כי הכיר את מאטין באפליקציית ההיכרויות "גריינדר" וכי השניים נפגשו בין 15 ל-20 פעמים - עד שנפרדו דרכיהם בדצמבר האחרון, כאשר מיגל עזב את אורלנדו. לדבריו, הקשר התנהל במקביל לחיי המשפחה של מאטין, שהיה נשוי ואב לילד. אתמול אף דווח ברשת CNN כי מאטין רכש כרטיסי טיסה למשפחתו לחודש יולי - יממה בלבד לפני שביצע את הירי במועדון.

ה"מאהב" נחשף

מיגל אמר כי השניים היו ידידים שניהלו גם קשר מיני: "הוא היה 100% גיי". לדבריו, הוא הוכה בהלם כאשר גילה שמאהבו לשעבר הוא הרוצח: "הוא היה לבבי ומתוק, הוא אהב להתכרבל".

זירת הטבח (רויטרס)

לדבריו, הזעם של מאטין על גברים הומוסקסואלים ממוצא פורטו-ריקני הוא זה שגרם לטבח. מיגל טען כי הכעס נבע מתקרית בה מאטין שכב עם שני גברים, שאחד מהם חשף בפניו כי הוא נשא HIV. "הוא העריץ לטינים עם עור חום, אבל הוא הרגיש דחוי, חשב שניצלו אותו וזה השפיע עליו". מיגל ציין כי מאטין בן ה-29 היה "מבועת" מהמחשבה שהוא עלול להיות נשא HIV.

האם מאטין רמז על כוונותיו הרצחניות? מיגל שוחח איתו על המקרה עם שני הגברים ממוצא פורטו-ריקני, ולדבריו מאטין אמר לו "אני הולך לגרום להם לשלם על מה שהם עשו לי". ה-FBI אישרו כי תשאלו את מיגל על הקשר בינו לבין מאטין. אמירותיו של מיגל מחזקות לכאורה את ההערכה כי מאטין חי בארון ופעל על מנת לנקום בחברי הקהילה הגאה.

"סקר את הזירה לפני הרצח"

אתמול דיווחה רשת CNN כי מאטין ביקר במקום שעות ספורות לפני הרצח - ככל הנראה על מנת לסקור את מערך האבטחה. לאחר מכן, כך טען גורם בכיר בפני הרשת, מאטין חזר למקום עם "תיק עמוס בכלי נשק" ופתח בירי.