"אם נצא מהאיחוד, ישראל תיפגע"

במאמץ אחרון להבטיח את הישארות בריטניה באיחוד האירופי, פנה דייוויד קמרון לראשי הקהילה היהודית על מנת לגייס את תמיכתם. קמרון הסביר לנוכחים כי בריטניה תילחם בתופעות החרם מתוך האיחוד. צפו בקטע מדבריו

כך נראה הקמפיין של קמרון להישארות באיחוד - גם כלפי הקהילה היהודית בבריטניה: בעוד יומיים ייערך בממלכה משאל העם המכריע בסוגיית ההישארות או ההיפרדות מהאיחוד האירופי, וראש ממשלת בריטניה דייוויד קמרון ממשיך "לעשות נפשות" למען הישארות בריטניה בתוך מוסדות האיחוד. אתמול (שני) נאם קמרון באירוע של ארגון יהודי בשם Jewish care ואמר להם כי ישראל צריכה את בריטניה בתוך האיחוד, כדי שתסייע להתמודד עם איומים כמו אירן וה-BDS.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"האם אתם רוצים שבריטניה - ידידתה הגדולה ביותר של ישראל – תהיה בתוך האיחוד, תתנגד לחרם ולקמפיין למשיכת השקעות וסנקציות (BDS) או האם אתם רוצים אותנו בחוץ, חסרי יכולת להשפיע על הדיון המתנהל בנושא?", אמר קמרון לקול מחיאות הכפיים.

הקמפיין סביב משאל העם מלווה בהרבה איומים והפחדות, בעיקר מצד המחנה שתומך בהישארות שאותו מוביל קמרון: המובילים מתריעים על אסונות כלכליים, והמסר של קמרון לקהילה היהודית מצטרף לשורת המסרים.

קמרון ונתניהו, ארכיון (רויטרס)

קמרון הסביר לנוכחים כי ישראל "צריכה את בריטניה בתוך האיחוד האירופי" ואמר כי אם בריטניה תצא, היא תהיה חלשה יותר ולא תוכל לסייע בחזית המדינית. הארגון בישר לאחר האירוע כי גויסו 5.1 מיליון לירות שטרלינג במהלך הערב על מנת להמשיך את מימון פעילותו. "זהו כבוד גדול לנו שראש הממשלה פינה זמן מהלו"ז העמוס שלו כדי לדבר בפנינו", הוסיפו.

מאז רצח חברת הפרלמנט ג'ו קוקס, נרשם שינוי מגמה בסקרים לטובת מחנה ההישארות באיחוד. הפער עדיין קטן והמרוץ צמוד לקראת ההצבעה ביום חמישי ופרסום תוצאות האמת בבוקר יום שישי.